Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию владика Тарас рукоположив нового диякона

У неділю 22 серпня 2021 року, Преосвященний владика Тарас очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. В часі богослужіння єпископ уділив дияконські свячення випускникові Львівської духовної семінарії Святого Духа піддиякону Богдану Коцану. Владиці Тарасу співслужило духовенство катедрального храму та запрошені священнослужителі.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас роздумував над духовним змістом недільного Євангельського читання про Ісуса, який ішов по воді і врятував потопаючого Петра. «Небезпека, з якою ми всі стикаємось, – це нездатність побачити присутність Бога у наших проблемах та бідах. Натомість ми часто бачимо «привидів». Та в кульмінаційну хвилину страху, коли ніч найтемніша, буря і вітер найбільш люті, а надія геть щезла, саме Ісус завжди приходить до нас, щоб об’явити себе Владикою всіх обставин та Спасителем в усіх бурях», – зазначив єпископ.

Після Анафори розпочалися дияконські свячення. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а єпископ поклавши край омофора і руку на його голову прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Тарас вручив дияконові Богдану дияконські ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний» і таким чином стверджуючи, що рукоположений через божественну благодать став достойним дияконського служіння.

По завершенні Літургії, владика Тарас привітав новопоставленого диякона Богдана, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав.

Пресслужба Стрийської єпархії