Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию відбулась міжнародна науково-практична конференція на тему сім’ї

У неділю, 23 травня 2021 року, в Народному домі міста Стрия відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему “Щаслива християнська сім’я – запорука майбутнього України”. Ініціатором заходу стала Громадська Організація “Скаутство Європи в Україні”. Окрім запрошених доповідачів, у залі були присутні представники духовенства та влади міста Стрия.

На початку конференції о. Назар Юзвяк, науковий співробітник Інституту подружжя та сім’ї свв. Йоакима та Анни, розпочав зустріч з молитви. Звертаючись до учасників конференції, священник звернув увагу на Божий задум стосовно сім’ї та важливість Таїнства подружжя: «Християнська сім’я – це союз любові чоловіка та жінки. Союз, який Ісус Христос підніс до гідності Святого Таїнства, даючи чоловікові та жінці силу Святого Духа, єднаючи їх у подружжя. Властиво це є первинна клітина організму Церкви, а також суспільного організму, народу та держави. Водночас бачимо, що сім’я як інституція перебуває зараз під атакою різних новітніх сучасних ідеологій. І ніхто інший як Церква та суспільство мають за завдання захищати гідність сім’ї, яка є їхньою первинною клітиною».

Також священник звернув увагу на важливість виховання дітей та молоді у християнському дусі, адже це впливає на творення майбутньої сім’ї: «Властиво молоді люди, котрі готуються прийняти Таїнство Подружжя, повинні володіти певними знаннями та усвідомленням того що потрібно для створення щасливої сім’ї. Майбутня сім’я стане міцною, якщо буде відповідне приготування, належного рівня освіченість і супровід зі сторони батьків, Церкви та суспільства. Тому ця тематика є сьогодні особливо актуальна, адже щаслива сім’я – запорука міцної держави. І  від характеру стосунків у сім’ї залежить майбутнє всієї нації».

На завершення о. Назар благословив усіх та побажав учасникам конференції плідної праці.

Пресслужба Стрийської єпархії