Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию розпочався фестиваль колядок і щедрівок “Різдвяна Стрийщина”

10 січня 2020 року, в Катедральному  храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що у м. Стрий, розпочався І Фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяна Стрийщина», який триватиме до 13 січня. У фестивалі візьмуть участь 25 колективів Стрийщини, а також хор «Журавлик» з м.Камянець–Подільський.

Розпочалося дійство з благословення єпарха Стрийського, Преосвященного владики Тараса. У своєму слові єпископ зазачив, що фестивалем колядок та щедрівок на Стрийщині розпочинається гарна традиція, яка матиме продовження у майбутньому: «Невід’ємною складовою Різдва, свята наших душ, є коляда, яка єднає нашу історію і сучасність. Коляда це не просто мистецтво, національна чи народна традиція, це сповідування віри, те, що йде не лише від таланту, але й від серця, з глибини нашої свідомості та приналежності до християнства. Тож нехай цей фестиваль проникає у глибини нашої віри і має продовження у нашому щоденному житті».

З вітанням до учасників та гостей фестивалю звернувся голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук. «Різдвяний фестиваль демонструє багатогранність духовної спадщини нашого краю, яку ми свято зберігаємо і передаємо з року в рік, з покоління в покоління. Приємно, що цей мистецький захід розпочинається саме у цьому Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, де панує неймовірна аура та український дух», – зазначив у своєму виступі голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук.

Різдвяні піснеспіви звучали у виконанні церковних хорів Катедрального Храму Успіння Пресвятої Богородиці, церков св.Володимира і Ольги, Благовіщення Пресвятої Богородиці, Рівноапостольних свв. Петра і Павла, а також Народного хору «Унісон» с. Братківці, жіночого вокального ансамблю Стрийської музичної школи ім.О.Нижанківського, Народної хорової капели «Ватра» Стрийського Будинку вчителя.

Зазначимо, що організатором фестивалю є Асоціація диригентів Стрийщини «Камертон» та Стрийська єпархія УГКЦ.

Джерело: https://stryi-rda.gov.ua/