Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию освятили «Простір, дружній до дітей» 

У рамках проєкту «Надзвичайне реагування на гуманітарну кризу в Україні» Карітас Стрийської єпархії відкрив простір для внутрішньо переміщених дітей. У п’ятницю, 8 липня, приміщення дитячого простору освятили директор Стрийського Карітасу о. Володимир Мамчин, синкел Стрийської єпархії з душпастирства мирян о. Олег Овсяник та о. Олексій Федорович.

«Карітас покликаний служити потребуючим. Особливо це актуально тепер, у час війни, коли мільйони людей змушені покидати свої домівки, рятуючись від ракетних ударів чи артилерійських обстрілів. Особливо від такого вимушеного переселення страждають діти. Замість того, аби бути безтурботними, вчитися і бавитися, вони змушені і на собі переносити жахи війни. Саме тому БФ «Карітас» за підтримки донорів організовує «Простори, дружні до дітей». Це місця, у яких внутрішньо переміщені діти можуть почуватися в безпеці, любленими та частково повернути властиву дитинству безтурботність. Власне, саме для служіння таким цілям ми і реалізовуємо діяльності Центру дружнього до дитини», – розповідає отець Володимир Мамчин.

Керівниця проєкту Софія Гоба розповідає, що такий простір дасть можливість батькам відпочити, приділити час собі або своїм справам, знаючи, що дитина в безпеці і проводить час із користю. Окрім цього, батьки та діти матимуть змогу отримати психологічну підтримку безпосередньо у приміщенні «Простору, дружнього до дітей».

Працівники Карітасу запрошують внутрішньо переміщених дітей долучатися до занять. Тут діти мають змогу вивчати англійську мову, грати ігри, танцювати, долучатися до книжкових читань, а невдовзі – до кінопоказів. Зустрічі у дитячому просторі відбуваються з понеділка по п’ятницю. Для дітей віком 3-7 років з 9:00 до 12:00, для дітей від 8 років – 13.00 до 16.00. Участь безкоштовна. Щоб приєднатися до занять, потрібно заповнити анкету в приміщенні «Простору, дружнього до дітей» на вул. Валовій, 1 (2 поверх).