Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию освятили пам’ятник Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО/ООС

14 жовтня 2021 року, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці та день Захисника України в місті Стрию урочисто відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО/ООС. Святкові урочистості розпочалися Архиєрейською Божественною Літургією в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, яку очолив єпископ-помічник Стрийської єпархії Преосвященний владика Богдан Манишин. Після богослужіння, його учасники урочистою ходою пройшли до меморіального комплексу «Борцям за волю України», де після заупокійної панахиди, владика Богдан освятив пам’ятник полеглим героям.

Звертаючись до присутніх єпископ зазначив: “Сьогодні є урочиста подія, коли ми нашими людськими зусиллями намагаємося подякувати всім тим, хто віддав за нас своє життя. І напевно ця подяка буде невеликою в порівнянні з тим, що вони зробили для нас, тому що людське життя є безцінне. Але ще більшою у житті є гідність особи. І стоячи сьогодні в цьому святому місці ми можемо сказати, що бачимо як каміння вміє кричати. Воно особливо хоче закликати нас до великої подяки батькам, котрі народили своїх дітей для України, змогли їх подарувати не чекаючи нічого взамін. Каміння, котре кричить, може нас багато навчити”.

Ті котрі віддали своє життя за Україну, за словами владики Богдана, не були “диванними експертами”, а закочували рукави і йшли туди, де на пограниччі між добром і злом стає військо: “Сьогодні віддаючи їм пам’ять ми можемо запитати, що вони б хотіли нам сказати. Вони б хотіли, щоб ми могли передати нашій молоді любов до Бога і України, так як вчинив отець Андрій Бандера, котрий сказав у своїх заключних словах “я виховав своїх дітей в любові до Бога і України і не маю чого встидатися”. Бо коли ми не виховаємо нашу молодь, під цими пам’ятниками ми можемо побачити безчинства. І дуже важливо, щоб таких пам’ятників було якнайбільше на нашій українській землі. Тоді ми будемо чутися тими, хто прожив своє життя не даремно і нашою вдячністю буде добра, спільна праця Церкви, громадських організацій, влади, педагогічних колективів, людей старших, котрі дуже багато побачили і є носіями великої християнської віри, надії і любові. Цього сьогодні оце каміння нам може побажати”.

“Тому, якщо хочемо бути достойними і завершити своє життя словами отця Андрія Бандери, маємо докласти добрих спільних зусиль. А ті, котрих ми сьогодні згадуємо, нехай стануть нашими помічниками у тому, щоб ми могли викорінювати наші гріхи і боротися за гідність особи в нашій славній Україні”, – сказав на завершення владика Богдан.

Пресслужба Стрийської єпархії
Світлини: Олег Ковердан