Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию молитовно вшанували святого священномученика Йосафата Кунцевича та усіх новомучеників УГКЦ

24 листопада 2019 року, в парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії, що у м. Стрий, відбулось молитовне вшанування святого священномученика Йосафата Кунцевича та усіх новомучеників УГКЦ, котрі засвідчили свою вірність Богові та Його Церкві. Поштовхом до вшанування святих і блаженних у ці дні була ініціатива молодіжної парафіяльної спільноти «Я обираю рай».

Молитовні чування розпочались Великою Вечірнею, котру своїм співом супроводили брати-семінаристи. Відтак, молодь попровадила молитву співаної вервиці з роздумами із життя Ісуса Христа та Богородиці, корті були переплетені із сторінками буття нашої Церкви. В контексті чувань до усіх присутніх своїм духовним словом-діленням звернулася с. Веніамина Кузь СНДМ, котра роздумуючи над уривком із євангелія від Івана (21:15-19), пригадала, що шлях християнина є не завжди легкий, не завжди ясно зрозумілий та прийнятий іншими, але це є шлях моїх живих стосунків з Богом, через призму яких я можу полюбити та прийняти тих, котрі є довкола мене навіть коли вони мене не розуміють та відкидають. Пригадуючи випадки із життя св. свящмч. Йосафата та наших блаженних ми можемо цю тенденцію чітко простежити та досвідчити і у сьогоденні. Бути правдивим християнином сьогодні – це бути трохи дивним, бути «у світі, але не від світу».

Після духовної науки усі присутні переглянули документальний фільм про вихід УГКЦ з підпілля «Ті, що вірні». Вершиною чувань стала подячна Свята Літургія, у якій парафіяльна спільнота дякувала Богові за дар свободи Церкви та за дар свідоцтва віри святих і блаженних нашої Церкви. По завершенні Святої Літургії, вірні мали можливість вшанувати мощі блаженного Йосафата Коциловського, котрі перебувають у храмі. Отримавши помазання святим єлеєм, окроплені освяченою водою і скріплені Божим благословенням, парафіяни повернулися до своїх домівок, щоб нести тепло і любов Христа та Його святих у світ.

Повідомив о. Петро Монька