Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию молитовно вшанували святого апостола Якова, покровителя Стрийської єпархії

5 листопада 2018 року, у м. Стрию відбулися урочистості з нагоди вшанування святого апостола Якова, брата Господнього, який є покровителем Стрийської єпархії. Архиєрейську Божественну Літургію в наміренні вірних єпархії у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, якому співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан (Манишин) та численні представники духовенства, котрі прибули на святкування дня єпархії з її шістнадцяти деканатів. Чудовим співом Божественну Літургію прикрасив квінтет гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (м. Львів).

Владика Тарас у своєму духовному слові підкреслив, що багато міст мають своїх покровителів і святих, які спочивають там або ж є їхні мощі, але людська радість має випливати не від цього факту, а від того наскільки життя людей того краю кореспондує з життям їхнього покровителя. Тобто, наскільки свідоцтво віри цього святого продовжує сяяти в житті тих, хто вважає його своїм покровителем: «Тому святий апостол Яків є сьогодні викликом для усіх мирян і духовенства Стрийської єпархії – продовжити не тільки в пам’яті, але в дійсності свого свідоцтва віри цю славну постать, роблячи її не історичною, але сучасною», – зазначив єпископ.

Звертаючись до духовенства, владика Тарас звернув увагу на основні ознаки свідчення святого апостола Якова, які є актуальними викликами також і для тих, хто сьогодні проповідує Христа. Першою ознакою, за словами єпископа є вірогідне проповідування правди, а вірогідність проповіді випливає насамперед зі свідчення особистим життям: «Святий апостол Яків проповідував Ісуса розп’ятого і воскреслого в найбільш ворожому середовищі того часу щодо Христа і його послідовників, але відважно голосив правду і свідчив своїм життям Спасителя».

Другою ознакою свідчення покровителя Стрийської єпархії владика Тарас назвав апостольську мудрість, котра походить від страху Божого, як свідомість відповідальності перед Богом. Архиєрей звернув увагу на те, що сьогодні Церкву намагаються використати у певних цілях, навіть у політичних спекуляціях. І тут єпископ розкрив сутність діяльності Церкви у суспільстві, кажучи, що «Церква формує суспільство і вносить в нього ідеали, а не служить ідеалам суспільства. А тому, потрібно просити правдивої Божої мудрості, котра не від світу, а від Бога, зі страху Божого, котра несе в собі відповідальність за покликання і послання християнина – «Йдіть і проповідуйте! Йдіть і свідчіть! Не про себе, але про Христа, про вічність і воскресіння», – підсумував проповідник, закликаючи пам’ятати про те, що ми є інструментом Божим і творимо Христове містичне Тіло – Церкву, котра не походить не від людей, а від Бога.

Дивлячись далі на особу апостола Якова, владика Тарас, відзначив третю його чесноту – справедливість, котра спершу стосується нашого відношення до себе самих, для того щоби свідоцтво і проповідь Божого Слова у цьому світі було зрозумілим та подане вірогідним.

Після завершення богослужіння, владика Тарас вручив декрети про призначення парохами 35-ом священикам єпархії, а також привітав присутніх та всю єпархіальну спільноту, висловивши слова вдячності за віддане служіння Богові та Церкві та побажав відваги віри у поширенні Христового Євангелія. А насамкінець, єпископи та всі присутні спільно заспівали духовний гімн «Боже великий, єдиний» за мир в Україні.

Прес-служба Стрийської єпархії