Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию молитовно вшанували пам’ять Степана Бандери

1 січня 2022 року, в м. Стрию, відбулося урочисте віче з нагоди 113-ї річниці від дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Участь у заході взяли численні стрияни, представники влади та духовенства, патріотичних організацій, громадські активісти, волонтери. Поминальну панахиду очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський разом із священниками деканату міста Стрий.

У своєму слові до присутніх єпископ сказав: “Сто тринадцять років тому, Бог покликав майбутнього лідера українського народу, того хто вступив у історію, щоб не бути підвладним історії, щоб підняти прапор національного і державницького розвитку нашого народу, котрий вписався у серця і в життя своїх сучасників настільки знаменито, що навіть шістдесят років після його вбивства, він продовжує писати історію української нації та української державності”.

“Хотів би, щоб сьогоднішній день запам’ятався нам як новий виклик тому, що Степан Бандера піднімав національну свідомість, передусім, не тим, що воював на фронті, не тим, що організовував безпосередньо бойові підрозділи, але тим, що виховував народ і вкорінював у його свідомість національну і релігійну ідентичність. І коли сьогодні хочемо згадувати його ім’я та хочемо причислювати себе до його послідовників – маємо усвідомити, що це не є тільки почесний титул, а виклик змінити своє життя, бути провідником сьогодні, у своєму місті, на роботі, в родині та в усьому українському суспільстві. Не медалями, не формою, але змістом свого життя, вже більш як з глибини століття, Степан Бандера закликає нас бути українцями”, – наголосив владика Тарас.

Тому сьогодні, шануючи пам’ять провідника українських націоналістів Степана Бандери, переймімося відповідальністю за продовження його діла. Коли молимося за його душу, просімо, щоб він випрошував у Бога, щоб ми не змізерніли і не перетворили його ідею лише на гасло, на прапор, на рекламу, але щоб ми могли своїм життям впроваджувати його ідею в майбутнє. Ми всі є українцями і те, наскільки глибоко вписаний в нашу душу цей титул, настільки він спонукує бути відповідальними. На жаль, після тридцяти років свободи, в душі ми дуже часто залишаємося рабами. Не інших політик чи народів, а рабами своєї недбайливості, страху за себе. Бандера не боявся, а тому, він є не тільки нашою пам’яттю – він є наш сучасник. Тому, коли йдемо по житті, пам’ятаймо одне, ми можемо не лише нести його прапор, ми зобов’язані продовжити його справу. І нехай Господь нам допомагає сповнити цей виклик у своєму житті чесно і до кінця, – сказав на завершення владика Тарас.

Пресслужба Стрийської єпархії