Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию молитовно відзначили День єднання

16 лютого 2022 року, коли вся Україна спільно святкує День єднання, на Майдані Незалежності в м. Стрию, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії у співслужінні священнослужителів міста очолив Молебень до Пресвятої Богородиці за мир і єдність українського народу.

Звертаючись до присутніх, владика Богдан сказав: “Не один день ми живемо в напруженні, переживаючи за долю нашої Батьківщини. Справді, це нелегко жити в напруженні, бо ми всі вболіваємо за долю нашої країни, яку ми любимо, яка такою дорогою ціною діставалася і буде діставатися. Поруч з тим всім, що ми можемо чути, бачити вирує думка про близький чи не близький напад. І справді, є так, що ніхто не може сказати яким буде сьогоднішній чи завтрішній день. Це дуже болюча тема для українців сьогодні. Але ми багато віддали і будемо віддавати за те, щоб Україна була єдиною унітарною державою”.

“Тому, починаючи з молитви маємо перестати боятися, бо як каже євангелист Іван, страху нема в любові. Сьогоднішній день молитви за єдність має полягати не в тому щоб ми говорили “єдність, єдність, єдність”, але щоб ми розуміли, що це таке. Що ціна наших героїв визвольних змагань, які віддали себе, поклали все, майбутнє своїх дітей за те, щоб ми говорили рідною мовою і в різних конфесіях, в різних площинах могли молитися, любитися як українці, разом давати раду в житті. Тому, хочемо закликати вас, не нарікаймо, не спішімо з коментарями, що це було і що мало бути, але важливо, щоб ми могли робити для наших військових, для української економіки для наших дітей все, щоб вони виросли добрими дітьми. Щоб діти бачили як ми любимо нашу країну і це буде найкраще, що ми можемо їм передати”, – продовжив владика Богдан.

“В цій сьогоднішній молитві за єдність просімо у Бога ласки, щоб нас ніхто ні до чого не примушував, але щоб ми самі добровільно, могли бути жертовними людьми і нехай ця наша посвята буде чиста. Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать! Нехай кожен крок, кожна наша справа буде освячена молитвою і великою вдячністю за всіх, хто тримає мирне українське небо”, – закликав єпископ.

Після Молебню о 10.00 год. всі присутні спільно виконали Державний Гімн України.

Пресслужба Стрийської єпархії