Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию молитовно відзначили День Героїв

23 травня 2022 року, на території Меморіального комплексу “Борцям за волю України” в м. Стрию вшанували пам’ять Героїв України – тих, хто віддав життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Помолитися та віддати шану Героям України прийшли сім’ї полеглих, військові, ветерани, духовенство, представники міської, районної влади та численні стрияни. Спілььну молитву – Молебень до Пресвятої Богородиці, очолив Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії у співслужінні зі священнослужителями деканату міста Стрия.

Звертаючись до присутніх єпископ сказав: «Коли переживаємо свято Героїв, а сьогодні фактично кожен день є днем Героїв, ми можемо подивитися в глибину нашого серця і запитати себе звідки в нас береться любов до рідного краю, до червоно-чорної вишиванки, до наших матерів і батьків, то побачимо, що своїм корінням воно сягає того дару, який приходить до нас з християнської родини, бо покликання християнина є до любові.  І коли ми живемо та виховуємося у справжній любові, тоді можемо називати себе людьми».

 

Продовжуючи, владика Богдан розповів історію двох жінок, які пережили тортури в Стрийській тюрмі, заслання на Сибір та кулеметника УПА, який віддав своє життя в концтаборі, відмовившись зрадити свою родину та жити за подвійними стандартами. За словами єпископа, ці люди можуть пишатися не орденами та нагородами, але тим, що не зрадили свої цінності та свою країну: «Коли ми хочемо бути на місцях пам’яті про тих, хто любив Україну настільки, що для них життя в правді стало найсвятішим, ми маємо для себе вимолити і вибороти ту країну, в якій не буде подвійних стандартів. Ми можемо називати це утопією, але до цього треба стремитися заради тих, хто став зерном правди і любові, які вчать любити в особливий спосіб, щоб слово “любов”, було для нас таким, яким ми живемо, можливо не часто говорячи про це», – наголосив єпископ.

«Нехай сьогоднішня наша молитва торкнеться тих родин, які відпустили своїх найрідніших для того, щоб вони створили нам спокій тут. Нехай ця молитва витре сльозу матері, котра вже не поверне свого сина, нехай наша молитва торкнеться серця наших захисників і покріпить їхню мужність та укріпить у святому переконанні, що їхня жертва не буде змарнована», – сказав на завершення владика Богдан.

Пресслужба Стрийської єпархії