Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії відсвяткували день катехита

28 вересня 2019 року, в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию, відбулися молитовні святкування Дня катехита. Архиєрейську Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, який уділив своє благословення катехитам Стрийської єпархії на новий навчальний рік.

Звертаючись до присутніх, єпископ наголосив на важливості катехитичного служіння, вказавши на основні його аспекти у реаліях сучасного світу: “Найперше – ми маємо вчити людей вірити в Бога і Йому цілковито довіряти. Не можемо бути просто передавачами інформації… Друге, що є важливе – це не зосереджувати своє катехитичне служіння лише на дітях, адже сьогодні вчитися вірити в Бога потребують всі. Звертати увагу на катехизацію дорослих, старших вікових категорій та юнацтва”.

Третім важливим аспектом катехитичного служіння, на думку владики Тараса, є необхідність звернути увагу на особисту підготовку, передусім духовну: “Тому, що лише досвід особистого спілкування з Богом, розуміння Бога, дає силу, талант і натхнення, яке вливає Святий Дух, для того, що щоб сказати слово про Бога способом, який люди здатні зрозуміти”. Тут владика наголосив на важливості молитви, а також інтелектуальної та богословської підготовки”. Четверте, на що звернув увагу катехитів єпископ – це не обмежувати своє катехитичне служіння лише до школи, а бути готовими сповняти своє послання в нових умовах. Також, владика Тарас вказав основні теми, на які слід звернути увагу катехитам, зокрема на небезпеку гендерної ідеології.

Після завершення Літургії, катехити отримали з рук владики Тараса посвідку і благословення на катехитичне служіння.

Святкування Дня катехита продовжилось у Домі Милосердя, який діє при катедральному храмі, де учасники свята зустрілися з владикою Тарасом і мали можливість поспілкуватися з єпископом, поставивши йому свої запитання. Говорли зокрема про перспективу спільної прощі до Святої Землі, можливість організувати катехитичні курси в єпархії, а також про служіння священників-катехитів.

Прес-служба Стрийської єпархії