Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії триває “Час створіння”

3 жовтня 2019 року у с. Станків відбулося екологічно-християнське свято з нагоди “Часу створіння”. Місцевий священник, о. Ігор Гілецький запросив до участі о. Івана Барабаша, який очолив Молебен, о. Олега Кобеля референта Бюро екології Стрийської єпархії та пожежників, котрі розповіли про шкоду від підпалів сухотрав’я. А також, біля школи, було посаджено Дерево Миру.

Наступного дня, 4 жовтня, у м. Ходорові відбулися екологічні місії. Священник місцевого храму св. Володимира і Ольги, о. Тарас Гриців, запросив екореферента  о. Олега Кобеля з екологічною наукою для парафіян. Гість парафії очолив Божественну Літургію у співслужінні з іншими священниками та виголосив проповідь після Євангелія. Взявши за основу євангельське читання дня про чудесне нагодування хлібом і рибою кількох тисяч людей, проповідник вказав на Бога Творця, що продовжує піклування не лише людиною, але й всім створінням.
“Господь закликає кожного з нас бути співвідповідальними за створений світ і піклуватися всім створінням, з огляду на нашу гідність,” – зазначив проповідник. Вірні почули про різноманітні екологічні гріхи, з яких люди повинні каятися у сповідальниці. Зокрема люди дізналися про гріх підпалу сухої рослинності та отримали відповідні флаєри для ознайомлення.

Після Літургії була зустріч із школярами молодших класів школи N3, котрим отець Олег презентував свої екоказки. Також діти дізналися про екоконкурс “Відповідальність за створіння” та багато інших заходів Бюро екології. Учні активно долучилися до обговорення тем, які порушують екоказки про пригоди Їжачка Гачка, а найактивніша учениця отримала журнал “Фортунчик”. Також шкільна бібліотека поповнилася виданнями Бюро екології УГКЦ.

Після школи, о. Тарас та о. Олег направилися до Ходорівської Міської ради. Там вони зустрілися з її працівниками та обговорили співпрацю на місцевому рівні органів виконавчої влади та парафії. Для п. Олега Коцовського, мера міста, екореферент залишив в подарунок енцикліку папи Франциска “Славен будь.”