Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії стартувала програма “Розвиток парафіяльного соціального служіння”

У рамках проєкту “Розвиток парафіяльного соціального служіння” єпархіальна команда Карітасу Стрийська Єпархія УГКЦ провела перші перезентаційно-мотиваційні зустрічі в парафіях, які цього року беруть участь у проєкті, а саме – в парафії святого Юрія с. Дуліби поблизу Стрия, парафії с. Шпильчина біля Бібрки та в парафії святого архистратига Михаїла с. Верин на Миколаївщині.
В часі кожної з зустрічей, відповідальний за соціальне служіння у єпархії, директор БФ Карітас Стрийської єпархії отець Володимир Мамчин звернувся до присутніх зі вступним словом, розповівши про мету даного проєкту та презентував учасникам зустрічей посібник «Любов’ю служіть один одному», в якому подано методичні вказівки щодо організації розвитку соціального служіння в парафіяльній спільноті. Про богословські та практичні аспекти соціального служіння парафіянам розповів отець Oleksiy Fedorovych, наголосивши на тому, що дияконія (служіння) є невід’ємною складовою місії Церкви. Після цього, присутні переглянули відео слова Блаженніший Святослав про соціальне служіння.
Слід зазначити, що служіння ближньому в потребі є дуже важливою складовою життя в даних парафіях і спільно зі священниками, вірні вже стараються активно долучатися до багатьох добрих ініціатив, прагнучи і надалі розвивати соціальне служіння у своїх спільнотах.
Парафіяни з с. Дуліб, під проводом О. Олег Кобель провели тиждень Добрих справ, в часі якого активно долучилися до соціально-екологічної ініціативи «Зігрій вбогого», виготовивши та прикрасивши більше двох сотень свічок. Виготовлені свічки було реалізовано в часі двох благодійних ярмарків, а кошти були передані до благодійної їдальні при Храм Всіх Святих Українського Народу м. Стрия .
Молодь зі Шпильчини, разом з отцем Oleg Dutka регулярно долучається до соціальних ініціатив, в особливий спосіб підтримуючи людей похилого віку, які проживають на парафії. Також, завдяки старанням о. Олега, парафія має у власності приміщення колишньої сільської школи, в якому згодом планує реалізовувати соціальні проєкти.
Отець Тарас Пиріг, разом зі своїми парафіянами з с. Верин обладнали духовно-пасторальний центр «Любомир», який служить своєрідною «базою» для добрих справ, які робить парафія, а саме – активна підтримка Львівської обласної психіатричної лікарня “Заклад”, дітей із малозабезпечених сімей у Новому Роздолі, а також постійна підтримка українських військових на передовій, про яких парафіяни не забувають своїми дарунками, але особливо у своїх молитвах.
В часі наступних зустрічей, яких цьогоріч планується провести по чотири, спільно з парафіянами буде проведено аналіз потреб у парафіях та визначено можливі напрямки соціального служіння.
Основною метою програми «Підвищення рівня соціальної відповідальності та участі громади на місцевому рівні», яку реалізовує Caritas Ukraine за підтримки Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ через єпархіальні Карітаси, є посилення активності парафій УГКЦ у сфері соціального служіння. Метою даного проекту є заохочення вірних брати активну участь у різних доброчинних і волонтерських заходах, щоб будь-яка добра ініціатива ставала конкретною відповіддю на потреби ближніх.

Джерело: фейсбук-сторінка “Карітасу Стрийської єпархії”