Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії провели екотабір, повністю відмовившись від поліетилену

13-19 червня 2019 року в смт. Журавно відбувся християнський екологічний табір “Екосвіт”. Організовує цей табір Бюро екології Стрийської єпархії. Його учасниками були діти віком 9-12 років із Стрийської єпархії, а також з Львівської і Івано-Франківської Архиєпархій та Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Кожен день тематично допомагав дітям краще зрозуміти власну християнську відповідальність за створений Богом світ. Доброю допомогою в цьому послужили екоказки “Їжачок рятівничок”, “Врятований ліс”, “Арчі”, “Блакитний скарб”. Діти вчилися, ставили сценки, писали пісні, малювали і, звичайно, молилися.
Цікаво відбулася зустріч з кінологом та собаками, в часі якої діти навчилися правильного поводження з ними та вивчили команди. Не менш цікавою була зустріч з представниками Львівської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва на тему сортування сміття та належного поводження з відходами. Дуже сподобалися гутірки з фотографування, які допомагали закарбувати на фото красу сотвореного Богом світу.
Але головною родзинкою табору стало те, що таборовики і управа повністю відмовилися від використання поліетилену. В перший день табору було проведено флеш-моб, коли всі здали власні поліетиленові пакети, закликавши через соціальні мережі зробити це на всіх християнських таборах. Молодь використовувала паперові пакети та екосумки. Як виявиллся, зробити це досить легко. В день води діти намагалися більш ощадливо відноситися до цього Божого дару і його цінувати.
Велика вдячність всім аніматорам, які допомагали в організації та проведенні екотабору.
Повідомив о. Олег Кобель