Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії проведено низку заходів в рамках Великопосної екоініціативи

12 квітня 2019 року, в смт Гніздичів на Жидачівщині за участю референта Бюро екології Стрийської єпархії відбувся екомарафон “Біжи до мрії – чистої громади”. Захід організували активісти об’єднаної територіальної громади за активної участі місцевого священика о. Миколи Масендича. Він запросив екореферентів о. Олега Кобеля та о. Ярослава Турика долучитися до екомарафону. Молодь та діти традиційно мали прибирання селища та впорядкування парку. Тут та у школі за участю духовенства відбулося насадження декоративних дерев в рамках Всеукраїнської акції “Посади дерево миру”.
У неділю, 14 квітня о. Ярослав Турик виголосив науку про екологічний гріх в рамках Хресної дороги, яка проходила вулицями м. Жидачів. Екореферент Жидачівського району прочитав розважання однієї із стацій  екологічної Хресної дороги та звернувся до сотень учасників ходи.
А у вівторок 16 квітня у двох школах Городоцького району: с. Березець і Нове Село відбулася зустріч Стрийського екореферента з школярами та вчителями. Вона стала можливою за активної участі директора школи с. Березець п. Олексія Примака. Слухачі почули про Великопосну ініціативу Бюро екології, про відповідальність за створений Богом світ, про екологічний гріх та мали нагоду роздумати над темою підпалів сухої трави. Про цей екологічний гріх розповідає казка “Їжачок рятівничок”. Автор казки розповів про її задум та прочитав присутнім. У Новому Селі частину казки та обговорення провів п. Олексій. Діти залюбки слухали казку, обговорювали проблематику і придбали для себе чимало екоказок.
Того ж дня, 16 квітня, о. Олег Кобель побував на нараді всіх директорів та завідуючих дошкільних установ м. Стрия. На такій самій нараді у м. Новий Розділ побував о. Роман Штігер, який провадить цю ділянку у Миколаївському районі. Це була чудова нагода представити роботу Бюро екології і запропонувати довготривалу співпрацю в ділянці екологічної просвіти малюків через читання та обговорення екологічних казок. Ця  пропозиція була одноголосно схвалена і є великі сподівання на те, що у всіх дитячих садках м. Стрий та Новий Розділ діти через казку дізнаються про власну християнську відповідальність за створіння.
Повідомив о. Олег Кобель