Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії презентували напрацювання 10-ї Всесвітньої зустрічі сімей у Римі

З 27 по 29 червня пройшла online-конференція, присвячена презентації напрацювань пасторального Конгресу 10-ї Всесвітньої зустрічі сімей, яка цьогоріч проходила у столиці Італії – м. Рим.

Міжнародний з’їзд сімей у Римі мав надважливий характер, адже на цій зустрічі презентували досвід праці з сім’ями різних куточків світу. Впродовж 5 днів учасники роздумували над темою: «Сімейна любов: покликання та шлях до святості». Ідеї та свідчення учасників стали новим подихом для кожної сім’ї, що прагне своїм життям здобути святість у Господі.

Відповідно до прохання Папи Франциска, який бажав, щоб ця подія мала багато центровий характер, тобто щоб кожна єпархія, у свій спосіб долучилася до її відзначення, Єпархіальний інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима та Анни організував online-конференцію, метою якої було представити головні теми, пасторального Конгресу Міжнародного з’їзду сімей.

У перший день, 27 червня, online-конференція розпочалась вступним словом та благословенням Преосвященного владики Тараса Сенька, Єпарха Стрийського. Відтак завданням доповідачів було синтезовано представити головні напрацювання двох перших доповідей тематичного блоку 10-ї Всесвітньої зустрічі сімей. Зокрема говорили про сім’ю як «Домашню Церкву» та духовний супровід подружь у перші роки спільного життя.

Другий день зустрічі розпочався з звернення до присутніх Юрія Підлісного, Голови Комісії УГКЦ у справах родини і мирян. Опісля доповідачі представили наступні доповіді, які стосувались ідентичності та місії християнської сім’ї і аналізу нового документу Дикастерії мирян родини та життя стосовно приготування наречених до шлюбу та подальшого супроводу одружених.

Наприкінці третьої зустрічі, 29 червня, учасники конференції розглянули приклади подружньої пари Бельтраме Кватроккі, які, за своє взірцеве подружнє життя, проголошенні блаженними у Католицькій Церкві. Також наостанок конференції делегати від України, що побували у Римі, – Роман Прокопів та Христина Ковальчук розповіли про власні враження від участі у Всесвітній зустрічі сім’ї.

Джерело: eidps.org.ua