Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії молитовно пом’янули першого єпископа

25 березня 2021 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий Преосвявщенний владика Тарас очолив поминальні богослужіння за упокій душі блаженної пам’яті владики Юліана Ґбура, який переставився до вічності десять років тому. «Йому було поручено завдання дати життя Стрийській єпархії – створити велику церковну спільноту. І ми сьогодні з вдячністю згадуємо його, як того, хто покірно з волі Божої взяв на себе цю працю, а також зберігаємо пам’ять про те, що він зробив, продовжуючи його працю. Сьогодні, кожен, кого висвятив владика Юліан, має обов’язок своїми молитвами об’єднатися довкола Божого Престолу, щоб просити для нього вічної радості. Але також і він продовжує там виконувати своє єпископське служіння молитвою у вічності, спомагаючи усіх нас, що продовжуємо жити у цьому світі і творити спільноту Стрийської єпархії», – сказав у своєму слові владика Тарас, відзначаючи важливу роль свого попередника у формуванні та розвитку єпархіальної спільноти вірних.

«Пам’ять є внутрішньою силою наших діянь, через які попередні покоління продовжують служити Богові. І пам’ять про наше життя буде великим Божим даром для майбутніх поколінь, яким вони будуть  скріплені, щоб продовжити свідчити про Христа своїм життям, свідчити про Боже милосердя і запалювати у людських серцях віру у воскресіння мертвих. Бо в кінці усіх нас чекає остання зустріч, коли прийде Господь. Тому сьогодні молимось за спасіння душі владики Юліана і взиваємо, щоб наш перший єпископ заступався в молитві за нас, щоб ми до цієї останньої миті щасливо дійшли і вічно з Богом перебували».

Довідка:

Преосвященний Владика Юліян Ґбур народився 4 грудня 1942 року в с. Брижава, біля Перемишля (Польща). У 1947 році, разом з батьками під час операції «Вісла», переселений на північ Польщі. Навчався в Малій духовній семінарії впродовж 1958-1962 рр. 1962 року вступив до спільноти Божого Слова (SVD). Священичі свячення отримав з рук Кардинала Адама Козловецького 21 червня 1970 року.

З 1970 по 1973 рік Владика Юліян був сотрудником греко-католицької парафії в Кракові, з 1973 по 1994 рік — парохом греко-католицької парафії в Гурово-Ілавецьке, з 1982 року по лютий 1991-го — деканом Ольштинського деканату (Польща), з квітня 1991-го по червень 1994-го — генеральним вікарієм Перемиської єпархії УГКЦ.

Єпископська хіротонія Владики Юліяна відбулась 7 липня 1994 р. в Архикатедральному соборі св. Юра у Львові. Святителями були: Блаженніший Мирослав-Іван Кардинал Любачівський, Предстоятель УГКЦ, Архиєпископ Іван Мартиняк, Митрополит Перемисько-Варшавський, та Преосвященний Владика Филимон Курчаба, Єпископ-помічник Львівський.

Надалі Владика Юліян виконував такі служіння:

  • 1994-2000 рр. — Єпископ-Помічник Львівської Архиєпархії;
  • 1994-1997 рр. — Генеральний Вікарій Львівської Архиєпархії;
  • 1995-1996 рр. — Секретар І сесії Патріаршого Собору УГКЦ;
  • жовтень 1996 р. – 2000 р. — Секретар Синоду єпископів УГКЦ;
  • лютий-червень 2001 р. — Голова оргкомітету з приїзду Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну (23-27 червня 2003 р.).
  • від листопада 2000 р. — Єпарх Стрийський УГКЦ;
  • з вересня 2002 року — Голова Комісії суспільних комунікацій і культури Синоду єпископів УГКЦ;

20 січня 2010 року, згідно з кан. 233 § 1 ККСЦ, повідомлено, що Папа Венедикт XVI, у зв’язку зі станом здоров’я, відкликав Владику Юліяна від виконання уряду Єпарха Стрийської єпархії.

Після важкої недуги упокоївся в Бозі 24 березня 2011 року.

Прес-служба Стрийської єпархії