Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У с. Любешка молитовно відсвяткували 125-ліття храму

4 вересня 2022 року, парафіяни храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Любешка Бібрського деканату молитовно відсвяткували ювілей 125-ліття своєї церкви. З цієї нагоди з пастирським візитом на парафію завітав Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, який очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Перед храмом єпископа зустріли парафіяни спільно з парохом о. Олегом Новосадом.

В часі Літургії, владика Тарас звернувся до присутніх зі словом проповіді, у якій розважав над євангельським уривком неділі – розмовою Христа з багатим юнаком: “Слова, які сказав Христос до юнака є теж звернені до нас. Ісус дивиться на нас з любов’ю і пропонує звільнитися від своїх «скарбів» та йти за ним. «Якщо ви хочете бути досконалим, йдіть, продайте своє майно, і у вас буде скарб на небі». Він знає, що це зовсім не легко, бо довіра до Ісуса – це геройський крок віри у невідоме”, – зазначив єпископ.

В контексті ювілею храму, владика Тарас сказав до присутніх: «Сьогодні зібралися, щоб подякувати Богу за сто двадцять п’ять років, відколи повстав цей храм. Він є свідком цієї подорожі віри наших попередників, наших предків, наших родичів, котрі пройшли по цій землі дуже нелегким шляхом, але залишалися завжди вірні Христові. Попри всі багатства і убогість, яких вони зазнали, нічого з цього не поставили на перше місце у своєму житті, а перше місце завжди віддавали Христу. І він був їх найбільшим багатством. І через те, шо Богові давали ціле своє життя, змогли виховати дітей, онуків, нас з вами, вірними Богові».

«І перед нами стоїть теж нелегкий шлях, бо ця війна, котру сьогодні веде диявол проти нашого народу, проти нашої Церкви, проти гідності людини, яку Бог створив на свій образ і подобу, а отже, це війна проти Бога, і вона буде пролягати не тільки на лінії вогню там на Сході та Півдні, вона буде стукати до наших сердець, до наших домівок, до наших родин, буде намагатися вирвати з нашого розуміння, з нашого повсякденного життя закон Божий, закон природний, буде пробувати викреслити з нашого розуміння гідність людської особи, гідність християнської родини, здеформувати поняття сумління, справедливості, скромності, чистоти, сорому. Проти цих фундаментальних речей, сьогодні ведеться тотальна боротьба. Тому, найважливіше до чого прагне сатана, руками тих, котрі сьогодні продовжують йому служити, чи то способом насильства, горя і війни, а чи способом аморальності, яку насаджують нашому суспільству – це передусім вирвати у людини перше місце, щоб там не був Христос. А тому, сьогодні наша спільна молитва – це подяка за минуле і подяка за майбутнє, бо в тій подяці за майбутнє криється наша довіра до Христа і наша готовність відповісти на його заклик «іди за мною» рішучим так. І це не буде нашою заслугою. Так ми просто сповнимо свої потаємні, ще до кінця не відкриті бажання наших сердець, бо неспокійне є серце наше, поки не спочине у Бозі», – сказав єпископ завершуючи проповідь.

Після закінчення Літургії, єпископ привітав усіх парафіян з ювілеєм храму, висловив подяку за жертвенність та вірогідне свідчення християнської любові на славу Божу, добро парафіяльної спільноти та цілої Христової Церкви. У свою чергу, о. Олег Новосад від імені парафіян подякував владиці Тарасу за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання.

Пресслужба Стрийської єпархії