Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Перемишлянах відсвяткували 10-ліття парафіяльного часопису “Адонай”

17 листопада 2019 року, в храмі святого Миколая у Перемишлянах відбулися урочисті святкування з нагоди 10-ліття від дня публікації першого номеру парафіяльного часопису “Адонай”. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпископ-помічник Стрийської єпархії Преосвященний владика Богдан Манишин.

Звертаючись до присутніх зі словом проповіді, в світлі недільного євангельського уривку – притчі про багача і Лазаря, єпископ зазначив: “Бог, який сьогодні нам себе об’являє, дає нам для роздумів дві сцени. Перша – це багатий і убогий, спосіб їхнього життя у світі, а друга сцена – вічне життя. І у вічному житті бачимо, немовби, зворотню логіку – багатий стає бідним, а бідний стає щасливим. Моментом істини, про який сьогодні нам говорить Ісус, є смерть, і саме перед обличчям вічності людина має зрозуміти для чого вона живе тут на землі”.

Продовжуючи, владика Богдан наголосив на важливості творити діла милосердя потребуючим, вказавши, що саме через постать убогого Лазаря, Господь об’являє себе людині: “У цій притчі багач не має імені. Його ім’я є, немовби, викреслене з книги вічності і не залишає після себе пам’яті. А і’мя Лазар у перекладі означає “Бог допомагає”. Лазар названий убогим, тобото тим, хто є у Бога, хто є при Ньому. Каже Ісус “що ви зробили одному з братів моїх найменших, мені ви зробили”. Бог говорить до кожного з нас через убогого Лазаря”.

На завершення Літургії, владика Богдан висловив слова подяки усім, хто долучився до заснування і  надалі продовжує долучатися до публікації парафіяльного часопису, зазначивши, що це добрий інструмент, який допомагає вчитись любити: любити Бога, свою парафію і свою малу Батьківщину.

А відтак, відбулося коротке представлення історії часопису “Адонай” та вручення подячних грамот за особистий вклад у творенні та подальшому його існуванні.

Піля цього, з доповіддю на тему “Модель парафіяльної комунікації. Як її будувати” до присутніх звернувся ієромонах Лука Михайлович, який вказав на основні напрямки розвитку та інструменти комунікації в парафії в умовах сьогодення. Насамкінець, парох храму о. Віктор Мельник подякував владиці Богдану і всім присутнім за спільну молитву та участь у святкуваннях.

Прес-служба Стрийської єпархії