Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Нежухові молитовно попрощалися з померлим священником о. Романом Войцехівським

У п’ятницю, 10 січня 2020 року, в с. Нежухів на Стрийщині відбувся похорон померлого митрофорного протоієрея Романа Войцехівського, який відійшов у вічність на 58-му році життя. Напередодні, в храмі Собор Івана Хрестителя у Львові, де останні роки душпастирював померлий отець Роман, відбувся чин священичого парастасу за упокій душі новопреставленого, після чого домовину з тілом померлого перевезено до храму Покрови Пресвятої Богородиці у його родинному селі. За численної присутності духовенства та вірних, заупокійну Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Богдан, Єпископ-помічник Стрийської єпархії.

Звертаючись до вірних у часі Літургії владика Богдан сказав: “Сьогодні ми прийшли на останню для священноієрея Романа прощу, і чуємо Слово Боже звернене до нас, в якому Ісус говорить про Євхаристію, яка є суттю життя християнського і особливою ознакою життя священничого. Ми сьогодні прийшли подякувати Богові за дар життя, покликання і за священничі долоні отця Романа, адже завдяки священнику людина має можливість жити Святими Таїнствами”.

“Для кожного з нас священник асоціюється з тим, хто стоїть при відчинених Царських дверях, голосить Слово Боже, провадить людину до вічного життя. Померлий отець Роман сьогодні не проповідує, його уста є замкнені, але він усім нам ще раз нагадує, що з цього світу ми не заберемо нічого, крім тих невидимих вартостей, про які нам постійно говорить Христос. Отець Роман усім нам говорить, що постійно потрібно бути готовому до цього переходу у життя вічне і той, хто приймає Євхаристію вже є готовий. Свята Євхаристія входить до нас через руки священника і ми дякуємо отцю за його священничі долоні”, – продовжив єпископ.

Завершуючи проповідь, владика Богдан наголосив: “Сьогодні ми віримо, що всі випробування і терпіння, які померлому довелось перейти, стали запорукою його духовного зросту, з’єднання з Христом, так, що він міг би сказати “за все Тобі я дякую”. Сьогодні він хотів би, щоб ми згадували його у наших храмах, у наших молитвах. Нехай, “вічная пам’ять” про отця Романа, яку ми співаємо, буде пам’яттю у Бога, бо людська пам’ять є коротка, а пам’ять у Бога ніколи не переминає – вона є участю у Святій Євхаристії, благодаренні, у тих воротах до життя вічного, які ведуть до Господнього престолу, престолу радості, де нема болі, печалі, зітхання, але життя безконечне”.

По завершенні Літургії, з прощальною промовою звернувся отець Іван Говгера, після цього присутні у храмі священники та вірні приступали до домовини прощаючись з померлим. Відтак відбувся процесійний обхід храму та похоронна хода до сільського кладовища, де був похований блаженної пам’яті о. Роман.

Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник та вся єпархіальна священича спільнота висловлюють співчуття родині померлого та в молитві просять у Господа милості й Царства Небесного для покійного ієрея Романа. Вічна йому пам’ять!

Прес-служба Стрийської єпархії