Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці відсвяткували престольний празник

28 серпня 2022 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці відсвяткували престольний празник. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, якому співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан, духовенство катедрального храму і запрошені священнослужителі. Участь у святковому богослужінні взяли представники влади на чолі з міським головою Стрия п. Олегом Канівцем, а також численні парафіяни, які зібралися, щоб молитовно відсвяткувати храмовий празник.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, єпископ роздумував над духовним змістом свята. За словами єпископа, свято Успіння Пресвятої Богородиці є “опорою для всіх, особливо для тих, хто страждає, сумує, хто живе з опущеними очима, яких не може підняти. Воно є сповіщенням «останніх речей», того, що станеться наприкінці часів, коли Бог буде «все в усьому і в усіх», знаком тієї повноти прослави, якої прагне людство. Марія є частиною вже відкупленого людства, образом «землі обітованої», до якої ми покликані, шматочком землі, що вже перебуває в небі”.

Завершуючи проповідь, владика Тарас привітав стриян з Днем міста та поручив місто Стрий і цілу Стрийську єпархію опіці Пресвятої Богородиці, закликавши всіх єднатися у молитві до неї за український народ: “У ці тяжкі часи випробування війни, просімо за всіх і за все, в тому числі і за навернення наших ворогів. Бо як каже Христос, хто просить про це, збирає вогненне вугілля на їх голову. Просімо не з помсти, але з того, що страждаюче серце Діви Марії терпить через них. А ми, як добрі діти своєї Матері хочемо скласти сьогодні вінок вдячності і потіхи, обтерти її сльози так, як вона витирає наші, і принести їй себе і світ як багодатний, щедрий і радісний для її серця дар. А вона, знаючи наше безсилля, візьме до уваги нашу добру волю, і заносячи перед престіл Небесного Отця, через руки свого Сина, є направду здатна випросити для нас перемогу, мир і єдність”.

По завершенні Літургії, владика Тарас привітав вірних стрийської катедри з храмовим празником, а також вручив подячні грамоти добродіям і жертводавцям храму. А насамкінець, усі спільно помолилися перемогу і мир в Україні та припинення війни, після чого єпископи окропили присутніх свяченою водою.

Пресслужба Стрийської єпархії