Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці відсвяткували престольний празник

28 серпня 2021 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці відсвяткували престольний празник. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, якому співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан, духовенство катедрального храму і запрошені священнослужителі. Участь у святковому богослужінні взяли представники влади на чолі з міським головою Стрия п. Олегом Канівцем, а також численні парафіяни, які зібралися, щоб молитовно відсвяткувати храмовий празник. Слід зазначити, що за розпорядженням міської ради, починаючи з цього року, День міста Стрия відзначається саме в свято Успіння Пресвятої Богородиці.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, єпископ роздумував над духовним змістом свята, відзначивши чесноту смирення Пресвятої Богородиці: «Таємниця Діви Марії полягає у її смиренності та послушності, які заслужили велике уподобання в Божих очах»… «Марія є “повна благодаті” саме через свою смиренність. Вона нічого іншого не говорить, не шукає і не приписує собі, окрім “титулу” слугині: вона “покірна слугиня Господня”. Успіння Пресвятої Діви Марії розкриває, що упокорення – це шлях до неба. У своїй смиренності вона, першою з тілом та душею вступає перед престол Триєдиного Бога та проголошена Царицею світу»… «Тому, сьогодні є празник смирення, з якого родиться жива надія, що в майбутньому ми разом з нашою Небесною Матір’ю досягнемо вічного життя у славі Божого Царства!».

По завершенні Літургії, владика Тарас привітав вірних стрийської катедри з храмовим празником, а також вручив подячні грамоти добродіям і жертводавцям храму. А насамкінець, усі спільно помолилися духовний гімн «Боже, великий, єдиний» за мир в Україні та припинення війни, після чого єпископи окропили присутніх свяченою водою.

Пресслужба Стрийської єпархії
Світлини: Олег Ковердан