Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Молодь, об’єднана, щоб творити добро – у Городку презентували стратегію соціального служіння УГКЦ

22 лютого 2019 року, відбулася презентація стратегії соціального служіння у парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Городок. Зустріч з представниками парафіяльної молодіжної спільноти «Апостольська Чота», котра безпосередньо присвятила себе крім інших напрямків роботи в організації, соціальному служінню провів відповідальний за соціальне служіння у Стрийській єпархії, директор БФ «Карітас Стрийської єпархії» о. Тарас Ляшок, який звернувся до присутніх зі вступним словом та презентував у парафії посібник «Любов’ю служіть один одному», в якому подано методичні вказівки щодо організації розвитку соціального служіння в парафіяльній спільноті. Про богословські та практичні аспекти соціального служіння парафіянам розповів о. Олексій Федорович, наголосивши на тому, що дияконія (служіння) є невід’ємною складовою життя Церкви. Після цього, присутні переглянули відеоролик доповіді Блаженнішого Святослава про соціальне служіння. Продовжуючи зустріч, учасники обговорили подальші напрямки співпраці, з метою ще більшого розвитку соціального служіння у парафії.

Варто зазначити, що уже багато років поспіль отець Михайло Греділь з дружиною п. Уляною у парафії Благовіщення в Городку гуртують дітей та молодь. Тут, юнаки та дівчата вчаться бути справжніми християнами, добрими людьми та патріотами. Молодіжна спільнота «Апостольська чота», попри своє патріотичне спрямування, вже від дня свого заснування займається справами добра: опікується малозабезпеченими дітьми, самотніми літніми людьми. Щорічно, напередодні Різдвяних та Великодніх свят усім, хто потребує родинного затишку та турботи, отець Михайло та його вихованці організовують святкову вечерю чи сніданок. Молодь організувала у Городку постійну акцію «Корзина добра». Налагодивши співпрацю із крамницями міста, де розмістили кошики, у які кожен охочий мешканець може покласти продукти, солодощі, засоби гігієни, усі зібрані пожертви доброчинців кілька разів на місяць відносять тим, хто їх потребує.

У планах спільноти подальший активний розвиток соціального служіння у парафії та поза її межами. На завершення, зустрічі о Михайло Греділь подякував гостям за візит та запевнив, що спільно буде проведено аналіз потреб та визначено можливі нові напрямки реалізації соціального служіння у парафії, які будуть обговорені під час наступних зустрічей.

Довідка: Реалізація програми «Підвищення рівня соціальної відповідальності та участі громади на місцевому рівні», яку реалізовує МБФ «Карітас України» за підтримки Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ через єпархіальні Карітаси у Стрийській єпархії триває вже третій рік. Щороку представники Карітасу за результатами анкетування усіх парафій єпархії, з благословення Преосвященного Владики Тараса (Сеньківа), єпарха Стрийського відвідують одинадцять парафій, з якими впродовж року проводиться співпраця у вигляді інформаційних зустрічей, тренінгів для представників парафій, а також допомога у пасторальному плануванні, проведенні благодійних та інших заходів, які спрямовані на підвищення рівня спроможності парафіяльної громади в соціальному служінні. Основною метою програми є посилення активності парафій УГКЦ у сфері соціального служіння та заохочення вірних брати активну участь у різних доброчинних і волонтерських заходах, щоб будь-яка добра ініціатива ставала конкретною відповіддю на потреби ближніх.

Джерело: http://stryi.caritas.ua/