Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Дулібах відзначили 210 років з дня народження о. Маркіяна Шашкевича

12 листопада 2021 року у с. Дуліби відзначили 210 років з Дня народження Будителя української нації о. Маркіяна Шашкевича. Захід  мав формат конференції під назвою “Внесок о. Маркіяна Шашкевича в українське шкільництво”.
Біля школи-гімназії, яка носить його ім’я славного душпастиря, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, разом із священниками Любінецького деканату відслужили панахиду, згадавши в молитві о. Маркіяна, який у молодому віці переставився до Бога. Відтак, до присутніх вчителів, школярів і священників звернувся владика Богдан, який наголосив на потребі християнського виховання дітей і плекання любові до рідної мови та культури так як це робив о. Маркіян.
Далі в Народному Домі с. Грабівці було виголошено три доповіді. Перша стосувалася історії та сьогодення школи-гімназії с. Дуліби та інших шкіл, які носять славне ім’я Маркіяна Шашкевича”. Пані Кушпір Степанія Василівна, довголітня директорка школи-гімназії, розповіла не лише про власну школу, а й про цілу плеяду подібних шкіл “шашкевичівок” та співпрацю між ними.
Наступну доповідь виголосив о. Олег Кобель, парох парафії влмч. Юрія с. Дуліби і вона стосувалася значення особи о. Маркіяна для української освіти. Окремо було наголошено на значенні його читанки, яка була першою дитячою книгою в Україні.
Третю доповідь мав о. Роман Стойко, який очолює Комісію Освіти і виховання Стрийської єпархії. Він говорив про вплив Церкви, а зокрема греко-католицького духівництва у становлення і розвитку української освіти.

Останнім акордом конференції стала екскурсія в шкільному музеї ім. о. Маркіяна Шашкевича. Його провела Рішко Оксана Василівна, яка опікується музеєм.

Повідомив о. Олег Кобель