Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Дашаві вперше зазвучала музика Божественної Літургії авторства Степана Целюха

У неділю, 7 березня 2020 року, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії відвідав смт Дашава, де в храмі Собору Пресвятої Богородиці очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Особливістю богослужіння стало прем’єрне виконання музики Божественної Літургії, авторства композитора п. Степана Целюха, у виконанні творчого колективу викладачів Дашавської музичної школи, яким диригував сам автор музики.

Звертаючись до присутніх з словом проповіді, владика Богдан зазначив: «Сьогоднішня молитовна зустріч подає нам до розважання Євангеліє про суд, адже за тиждень розпочинаємо Великий Піст – час, метою якого є спасіння нашої душі, а воно полягає у милосерді. Милосердя, про яке ми розважали у попередні неділі, сьогодні нагадує нам, що його ознакою є також і справедливість».

«У сьогоднішній притчі до нас крізь тисячоліття приходить зрозуміла мова Господнього звернення. Ісус каже, “я потребував помочі і ти це помітив та зреагував або не зреагував”. Пречиста Діва Марія в одному зі своїх послань каже, що суд Божий буде полягати в тому, що ми, котрі стоятимемо перед найчистішим Світлом побачимо те, що могли в житті зробити, але не зробили.  І власне, той суд буде полягати в особливих викидах сумління», – наголосив єпископ. Далі, владика Богдан наводячи приклади з життя святого Мартина, святої Матері Терези з Калькутти, зазначив наскільки важливо для людини є вміти побачити Ісуса в очах потребуючих людей.

Завершуючи проповідь, єпископ побажав присутнім «ставати зрілими і робити вибір в сторону Христа, тому що за цей вибір ми будемо нести відповідальність. Хочу побажати особливої чесноти розсудливості, тому що у сьогоднішньому маніпулятивному світі є дуже багато спекуляцій на фоні милосердя. Бажаю, щоб застосувавши усі засоби, які Церква дає для нашого духовного виховання, ми рано чи пізно, ставши перед люблячим Господом могли почути Його слова: «Слуго добрий і вірний, у малому ти був вірний – увійди в радість пана свого».

Після закінчення богослужіння, владика Богдан подякував присутнім за спільну молитву, а також п. Степану Целюхові за його працю, побажавши, щоб музика Божественної Літургії його авторства лунала ще не один раз та допомагала християнам ще глибше переживати особливу зустріч з Господом Богом.

Прес-служба Стрийської єпархії