Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У 2018 році проведено канонічні візитації 46-ти парафій єпархії

23-24 листопада 2018 року, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський провів канонічну візитацію парафій Покрови Пресвятої Богородиці с. Суходіл та Воскресіння Господнього с. Лопушна Перемишлянського району. Варто зазначити, що ця канонічна візитація була останньою у 2018 році, а загалом цьогоріч єпископом було проведено канонічні візитації у 46-ти парафіях єпархії. Розпочався візит спільною молитвою – Божественною Літургією в храмі с. Суходіл та молебнем до Христа Чоловіколюбця і панахидою в с. Лопушна, де свого єпископа радо вітали парафіяни на чолі з парохом отцем Іваном Рій.

Уже на протязі шести років єпархіальним єпископом Стрийської єпархії ведеться систематична канонічна візитація парафій, яка  є одним з найвиразніших обов’язків єпископа при виконанні свого уряду, згідно якого він зобов’язаний з належною ретельністю візитувати єпархію принаймі раз на п’ять років. За допомогою візитації єпископ формує і поглиблює взаємини з духовенством, вірними та іншими членами єпархіальної спільноти. Візитація дозволяє єпархіальному Єпископу оцінити ефективність структур та засобів, призначених для пастирського служіння, усвідомити собі обставини та труднощі євангелізаційної діяльності, щоб могти краще визначити пріоритети і засоби організації душпастирства.

Під час канонічної візитації парафій, єпископ віддає перевагу зустрічам з особами, починаючи від пароха та інших священиків. Саме тут він має особливу нагоду зустрітися з найбільш потребуючими особами, людьми похилого віку та недужими. Відбуваються зустрічі з представниками місцевої влади та школярями Канонічна візитація парафій показує, чим вона є насправді, а саме – знаком Божої присутності, якою Він навідується до свого народу в мирі.

Прес-служба Стрийської єпархії