Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Центр активного розвитку громади у Вибранівці

На Жидачівщині у с. Вибранівка місцевий священник з волонтерами 27 жовтня 2019 року відкрили Центр активного розвитку громади св. Йосифа Обручника.

Від зародження ідеї до втілення минуло 2 роки. Все розпочалося з участі о. Анатолія Камада та активних місцевих волонтерів у навчальній програмі “Школа відповідального служіння”.

Період від ідеї до її реалізації коштував нам надзвичайних зусиль, але результат того вартий. Тепер наша християнська громада має у своєму розпорядженні просторе та гарне приміщення з усім необхідним для навчання та дозвілля”, – розповідає  о. Анатолій.

Заснування Центру було необхідним для вирішення кількох базових потреб громади, а саме відсутність сучасного місця для проведення дозвілля молоді, дитячої зони для дошкільнят та їхніх батьків, неформальної освіти місцевих жителів. Окрім того, центр стане місцем зустрічі для духовної віднови та осередком для залучення до життя громади соціально вразливих категорій населення.

Мабуть, найбільше очікували відкриття Центру діти та молодь, які чи не з першого дня з усім допомагали. Втілити творчі задуми громади на стінах зголосився львівський художник Борис Яворський.

У відкритті взяла участь місцева громада, а також запрошені священники зі Стрийської єпархії: о. Микола Коваль, о. Павло Швед та о. Анатолій Доманський, які спільно з о. Анатолієм освятили Центр. Разом пригадали з чого все починалася, в якому стані було приміщення і як отримало нове життя завдяки наполегливим зусиллям.

Вітала громаду керівниця програми “Школа відповідального служіння”, Наталя Шалата: “Ми не обираємо умови, обставини та середовище в якому народилися, але, лише ми обираємо як діяти та жити саме в цих умовах та обставинах. Саме ми змінюємо, перетворюємо та творимо середовище в якому живемо”.

Активним парафіянам вручили подяки. Місцеві волонтерки Таня Кусяк і Мар’яна Дидина провели для дітей майстер-клас з виготовлення іграшки. Наостанок, гостей відкриття, почастували домашніми смаколиками.

Пригадуємо, що вибранівці є випускниками першого набору навчальної програми “Школа відповідального служіння” 2017-2018 рр., що реалізовується Львівська освітня фундація за підтримки фонду KerkinActie (Церква в дії), Нідерланди.