Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Святий Миколай не минає жодної оселі!», – як доброчинці з Городка стали помічниками Чудотворця

З року в рік усі ми із нетерпінням очікуємо на казкове свято – День Святого Миколая, котрий по-праву вважається покровителем українців та є одним із улюблених святих як дітей, так і дорослих. У містіГородку, що на Львівщині, на парафії церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії це свято цьогорічбуло  особливо казковим, адже об’єднало довкола себе велику громаду доброчинців, волонтерів та простих щирих парафіян, котрі стали помічниками святого, аби той точно встиг у кожну хату, до кожної потребуючої людини.

Силами та старанною працею спільноти «Апостольська Чота», що діє при церкві
Благовіщення та прихожан, ще торік на подвір’ї церкви спорудили хатинку для Чудотворця. Цього року Благовіщенська резиденція святого Миколая, як назвали хатинку, запрацювала 15 грудня. Щодня впродовж тижня добродій Миколай чекав із солодкими подарунками у своїй хатинці у гості малюків, котрі сюди сходились із усіх околиць міста, району та навіть, з інших куточків Львівської області. Аби Миколаю було чим радувати діток, його помічники із «Апостольської Чоти» кількома тижнями раніше спакували понад 800 солодких пакуночків, за підтримки одного із волонтерів та учасників спільноти.

На саме свято, 19 грудня у церкві Благовіщення відбулася Cвяткова Літургія,  на яку завітав сам Чудотворець із ангелами та обдарував чемних діточок смачненькими сюрпризами.

Уже традиційно кілька років поспіль  вихованці спільноти «Апостольська Чота»  на свято Святого Миколая  намагаються здійснити мрії багатьох потребуючих діточок. Тож і цьогоріч доброчинці постарались, аби кожна дитина відчула радість цього казкового торжества. Підготовка до  масштабної благодійної акції розпочалась заздалегідь,  тож  і  волонтерів долучилось  чимало.

У вечір 18 грудня, напередодні свята  благодійники разом із Святим Миколаєм  навідались до потребуючих діток  м. Городка та с. Братковичі. Діти були неймовірно  щасливі  та вдячні.

Також  благодійники  подбали й про  самотніх літніх людей Городка, навідавшись до них з продуктамисолодощами, фруктами від Святого Миколая. Таким чином, маленькі помічники Чудотворця принесли  у кожну домівку тепло, радість, просту людську увагу та частинку своєї любові.

Однак на цьому  благодійність добродіїв не завершилась. Хлопці і дівчата із «Апостольської Чоти»навідались також у  Будинок дитини №1, що у Львові з подарунками від Святого Миколая, і  привезли канцтовари, рукавички, шкарпетки, фрукти для усіх діток, що знаходяться у цьому закладі.

Кожна дитина чекає на диво та мріє про особливі діяння Св. Миколая. Втім, для декого це свято може пройти у стінах лікарняної палати. Тому Святий Чудотворець разом із ангеликами завітав до Городоцької центральної районної лікарні у дитячий відділ.

«Добро невичерпне», – кажуть на парафії Благовіщення і у своїх стараннях не зупиняються. “Апостольська Чота” разом з волонтерами Благодійного фонду “Із янголом на плечі”, а також чудовою командою учасників циркової студії «Юність» при Львівському державному цирку з рекордсменом Олегом Тягнизубом  навідались у Журавнівський санаторій-інтернат з подарунками від Святого Миколая. Дітки  потішили волонтерів  гарним танцем та виставою, після якої юні  талановиті артисти цирку показали дітям чудові номери, від яких захоплювало подих. А  на завершення малеча    мала нагоду побачити трюки Олега Тягнизуба. І після чудової циркової програми до діток завітав отець Миколай, котрий подарував їм такі бажані подарунки.

А ще доброчинці  завітали у Районний дитячий будинок “Рідний дім” змішаного типу  у с. Корналовичі Самбірського району Львівської області, хоч він уже розформований, у недільний день його колишні вихованці зібралися разом у таких рідних стінах. Радісний та жвавий настрій панував під час спільного фотографування з помічниками Св. Миколая. Хіба можливо описати ту щиру радість, коли дитина розгортає гарно запакований подарунок?

А 25 січня у гості в Городок завітали дітки з дитячих будинків «Рідний дім» с. Лаврів Старосамбірського району та с. Сасів Золочівського району, де їх привітно у своїй хатинці зустрів Святий Миколай. Дітки отримали такі бажані подаруночки і вирушили спільно з учасниками «Апостольської Чоти» та волонтерами БФ «Із янголом на плечі» у с. Мшана, де на них чекала «Казка Різдвяних снів» у Народному домі.

«Це неймовірне відчуття, коли бачиш оченята, що сяють щастям, усмішки на обличчях діточок, які отримали такі бажані подарунки від Святого Миколая.  Це так легко зробити чудо для дитини, котра опинилася в нелегкій життєвій ситуації. Це так  просто бути помічником Миколая!», – запевняє очільник «Апостольської Чоти та парох храму Благовіщення Пресвятої Діви Марії у Городку, отець Михайло Греділь.

Завдяки спільній праці та згуртованості волонтери змогли ощасливити багатьох  дітей та подарувати  їм  віру у  завтрашній день.

 

Юлія Ільчишин,
учасниця «Апостольської Чоти»