Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Святий Миколай спонукає нас бути даром для іншого», – владика Тарас

19 грудня 2020 року Преосвященний владика Тарас Сеньків очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Прокатедральному храмі Стрийської єпархії УГКЦ, що у Перемишлянах. У своїй проповіді до вірних єпископ вказав на джерело доброти святого Миколая та відкрив суть християнської віри через призму життя цього святого.

«Святий Миколай, прийнявши Христове Євангеліє, готовий був своє життя віддати за інших людей. Тому джерелом його доброти є Божа любов, яку він розглянув в стосунку до себе та прагнув нею поділитися», – сказав Архиєрей.

«Наша доброта не має бути торгівлею з Богом, щоб здобути Його любов, бо Господь є Доброта і наші добрі вчинки мають бути відповіддю Богові на Його любов. Такою є логіка християнської любові і суть нашої віри. Наша любов до Бога і до ближнього не є причиною, але наслідком Божої любові до нас. І любов походить з серця переміненого Божою благодаттю та наповненого Його любов’ю», – сказав владика Тарас.

Далі, на прикладі особи святого Миколая, єпископ показав різницю між доброю людиною, вчинки якої походять з переміненого Божою любов’ю серця, і людиною, котра чинить добрі справи. «Святий Миколай був не просто людиною, котра вчинила багато добрих діл, але він передусім був доброю людиною», – зазначив Архиєрей.

«Сьогодні таємниця святого Миколая спонукає нас не тільки приймати подарунки, але бути даром для іншого – чинити добро, засвідчити свою послушність Богові, котрий від миті коли жив святий Миколай постійно шукає в людському суспільстві когось відважного, щоб був продовженням його пам’яті, свідком його доброти. Спробуймо стати святими Миколаями у своїй доброті для інших. Спробуймо прожити ціле своє життя за свідоцтвом цього святого, бо Господь відкривається у своїх святих. І нехай це свято буде не просто мотивом для добрих вчинків, але, щоб ми бажали бути добрими кожного дня свого життя й обдаровували цією добротою інших», – сказав владика Тарас.

На завершення єпископ закликав людей просити в святого Миколая доброти і щедрості для своїх сердець, щоб Бог прославився не тільки в тих святих, яких ми згадуємо, але й через нас.

 

Прес-служба Стрийської єпархії