Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Свято української молоді “Велети українського духу” провели у Ходорові

Аналізуючи сучасні події, бачимо, що сьогодні українська земля якнайбільше потребує заступництва Божого, щоб єдність держави, церкви і нації стали путівником нашого життя. Саме тому 11 квітня 2019 року у м. Ходорові провели Свято Української Молоді, яке упродовж року відбувається у різних містах України. Захід відбувся за сприяння Громадської ради «Святий Юр», Центру національного виховання імені Андрея Шептицького, всеукраїнської громадської організації «Союз українок» та Ходорівської об’єднаної територіальної громади.

Це Свято Української Молоді стало чудовою нагодою на шляху духовності та просвітництва молодого покоління, адже його місією є вшанування пам’яті велетів українського духу як будівничих української держави, духовних проповідників народу, лідерів української нації для того, щоб молоде покоління мало змогу ближче познайомитися із їхньою багатогранною діяльністю і практично застосовувати вчення і спадщину цих велетів у сучасних умовах будівництва і розвитку української держави. Учасники Свята, учнівська молодь навчальних закладів Ходорівської ОТГ, побували на молебні у храмі св.. Володимира і Ольги, де одержали благословення від наших духовних наставників – отця-декана Мар’яна Черепанича, о. Миколи Прунака та о. Тараса Гриціва. Після урочистого відкриття Свята Української Молоді в міському Будинку культури, школярі мали прекрасну нагоду пізнати велич українських пророків, які торували нам шлях Христової віри, закликаючи забути про розбрат і спільно працювати заради загального добра, таких як Митрополит Андрей Шептицький, Блаженний Священномученик Климентій Шептицький, патріот і праведник України Омелян Ковч, Патріархи української греко-католицької церкви Йосип Сліпий та Любомир Гузар, поет-шістдесятник та Лауреат Державної премії ім.. Т.Г.Шевченка Ігор Калинець. Саме цим світочам віри та правди була присвячена науково-практична конференція у рамках цього Свята, яка проводилась в Опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 м. Ходорів.

Учнівська молодь також мала змогу ще раз прославити Бога в піснях під час фестивалю української духовної пісні «Голос Руси- України», продемонструвати розмаїття своїх талантів на виставці української народної творчості «Таланти твої, Русь- Україно», показати свої фізичні здібності на спортивному фестивалі «Український дух, гарт і перемога», змагаючись за кубок Андрея Шептицького. Це Свято Української Молоді надовго закарбується у пам’яті школярів Ходорівської ОТГ. Ми щиро вдячні Громадській раді «Святий Юр» та Центру національного виховання імені Андрея Шептицького, ініціаторам проведення цього дійства на наших теренах, які здійснюють жертовну місію у формування в української молоді духу єдності, любові та духовності.

Повідомив о. Андрій Чмир