Свято Богоявлення Господнього у Стрию
- 19 Січня 2022
- Новини єпархії
19 січня 2022 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию відбулися святкові богослужіння з нагоди свята Богоявлення Господнього. Архиєрейську Божественну Літургію та чин Великого водосвяття очолив Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії.
Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан сказав: “Сьогоднішнє свято Богоявлення Господнього, як і всі християнські свята – це свято, яке дає надію, як у суспільному вимірі, так і в особистій площині. Щоб зрозуміти зміст сьогоднішнього свята, євангелисти розповідають нам про час і місце події – коли Христос прийшов хреститися від Йоана на Йордані. У тогочасному суспільстві – як язичницькому, так і у єврейському вирувало прагнення змін. Юдеї, зокрема, розуміли, що так далі жити не можна і треба щось змінювати. Людство досягло такого моменту в історії, що все навколо волало про щось нове – просило в Бога відродження. Євангелисти це назвали «повнотою часів». Цей термін звучить у часі Різдва, але кадри для проведення змін Господь готував довго. І от, відповідаючи на потребу часу, на Йордані з’являється Іван, закликаючи люд Божий до покаяння”.
“Законовчителі і митники, багаті чи бідні, воїни та різні верстви населення приходили на Йордан, щоб привселюдно визнавати свої гріхи. Для нас сьогодні це дуже велике свідоцтво – бо причиною проблем, як особистих чи суспільних є гріх, а без покаяння вогонь молитви не розгориться. На той час, це був єдиний спосіб скинути з себе тягар гріха і почати нове життя через акт омивання. І от, люблячий Бог сходячи у води Йордану, найнижче місце географії – входить у місце гріха. Знаємо, що водою можна мити все, але воду не може помити ніхто, крім Богочоловіка, який у неї сходить. І ось, у цей кульмінаційний момент, в чергу разом з грішниками стає безгрішний, чистий, Той, хто не потребує визнання гріхів. Рука Івана тремтить, а Ісус каже Іванові: «Лиши це тепер. Так нам треба здійснити усяку правду»”, – зазначив єпископ.
“Святий Василій Великий говорив, що в особі Ісуса Христа ми бачимо Отця, а Дух Святий нам об’являє Сина. Пресвята Трійця об’являється нам зі змістом свого внутрішнього життя – взаємної любові. Бажання змін – об’являється у новому створінні. Тому, люди котрі хочуть жити по-новому, мають насамперед змінити себе. Наша особиста переміна доконується у Святому Таїнстві Хрещення. Практично ніхто з нас не пам’ятає дня свого Хрещення, але цей день є найважливішим у житті людини з християнської точки зору. Ми стали прищеплені, немов, галузка, до Дерева Життя. Ми стали, як каже апостол, «учасниками Божої природи», стали синами чи доньками Отця Небесного в Ісусі. Ми можемо Бога називати своїм Отцем в єдності з його Сином. В той день, ми стали обожествлені, і все решта в нашому житті здійснюється саме завдяки цьому дню. Але будучи привиті, вщеплені до Містичного Тіла Христа – Церкви, ми стали подібні Йому як священики, пророки і царі”.
Далі, владика Богдан звернув увагу присутніх на три особливі ознаки християн, які «зодягнуті» в Христа у таїнстві Хрещення, становлять Божий народ та, помазані Святим Духом у таїнстві Миропомазання, беруть участь у Христовому пророчому, священичому і царському служінні. Ці три дари, за словами єпископа, дають християнам можливість сповняти своє призначення у цьому світі і кожен повинен бути достойним носієм цих Христових урядів, відкритим на їх сповнення, принесення добрих плодів та отримання вічної нагороди.
“Сьогоднішє таїнство Богоявлення про все це нам нагадує. Бог нам являється тоді, коли, будучи вщеплені до Дерева Життя через покаяння ми відновлюємося, стаємо новою людиною, зростаємо в мудрості та відповідальності. Після Причастя в наших жилах тече Христова кров і тоді ми маємо ту справжню воду, бо найчистіша вода це та, яка витікає з боку Христового. І тоді, ми обмиті водою покаяння, зможемо пізнавати правду, залишити все, щоб здійснити правду, побачимо, що даємо іншим надію у Христі. А давати надію іншим – це відкривати їм двері до неба. Цього сьогодні вам побажаю. Не тільки, щоб йорданська вода нас зібрала та зігріла навколо водосвяття, але щоб ми, об’єднані у Христі Ісусі, мали велике бажання бути новою людиною”, – сказав ладика Богдан завершуючи проповідь.
По закінченні Літургії розпочалося Велике Йорданське Водосвяття, до якого долучилися священнослужителі парафій міста Стрия. Після Водосвяття, владика Богдан привітав усіх присутніх зі святом Господнього Богоявлення, та окропив вірних Йорданською водою.
Пресслужба Стрийської єпархії