Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Священикам Стрийської єпархії презентували Звернення Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія»

28-29 березня 2019 року, у Стрию та Львові, для духовенства Стрийської єпархії відбулася презентація Звернення Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія». Зустрічі провів о. Андрій Зелінський ТІ, радник Глави УГКЦ зі стратегії комунікації, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ. Основною метою презентації є донесення до широкого загалу, а в першу чергу душпастирям нашої Церкви ідей, висловлених у Зверненні, тематика якого є присвячена Софії – Божій Премудрості, яка впродовж тисячоліть існування українського народу завжди була одним з основних фундаментів формування нашої національної ідентичності.

За словами доповідача, “визначними елементами становлення національної ідентичності є консолідація суспільства та  довіра до влади. На даному етапі для українців є дуже важливо відшукати ідею та ціннісні характеристики, які допомагатимуть нам у формуванні власної ідентичності. І саме Божа Премудрість як сукупність цінностей та відносин сформованих на їх основі є плоттю і кров’ю українського національного і духовного буття”. “Софія Київська” для українців є насамперед – Божою Премудрістю, яка увійшла в київську культуру і за допомогою Київської Церкви, заклала ціннісний фундамент формування нашої національної ідентичності та створила умови для розвитку української держави”.

Підсумовуючи, священик наголосив, що “Мудрість – це той Божий атрибут, який консолідує, формує, об’єднує, будує. Софія Київська – це Божа Премудрість втілена в нашу культуру, яка вже зробила це і здатна зробити це  знову – об’єднати, консолідувати українців, Софія Київська – це шлях, який може впевнено довести нас до нашого спільного майбуття”.

Завершуючи доповідь, отець Андрій закликав присутніх “використовувати сліди Божої Премудрості у душпастирстві, оскільки Церква, яка втілює Божу Премудрість у життя народу і його боротьбу та захищає євангельські цінності в основі національного буття, залишається джерелом формування ідентичності українського народу”.

Прес-служба Стрийської єпархії