Священники Стрийської єпархії взяли участь у навчальній програмі “Психічне здоров’я”
- 13 Грудня 2021
- Новини єпархії
З 7 по 10 грудня 2021 року, в рамках програми «Психічне здоров’я», яку проводить Українська Соціальна Академія спільно з факультетом наук про здоров’я Українського Католицького Університету, відбувся навчальний курс для священників Стрийської єпархії. Кількаденний захід, участь у якому взяли більше двадцяти священнослужителів відбувся в Духовно-просвітницькому центрі святого Пантелеймона у Моршині.
Провідними темами навчальної програми були дослідження понять та навчальних методів психології, визначення та аналіз емоційного вигоряння, явище стресу та способи його подолання, а також сприйняття та шляхи досягнення щастя. Науково-теоретичні та практичні заняття дали можливість ґрунтовно проаналізувати з ціллю подальшого майбутнього практичного втілення від почутого та переосмисленого. Так, серед іншого, цікавим був розгляд наукового дослідження від С. Любомирські, в якому йшлося про досягнення щастя. Деякі з порад є особливо актуальними: висловлення вдячності; оптимістичне бачення майбутнього; зменшення шкідливого мислення та порівняння себе з іншими; прощення; відданість цілям і цінностям; духовні практики та ін.
Викладачами курсу були Олеся Криськів, керівник Центру психічного здоров’я та травматерапії «Простір надії» при Українському Католицькому Університеті (УКУ); Наталя Ільчишин, асистент кафедри психології та психотерапії УКУ та викладач Василіанського Інституту філософсько-богословських студій Митрополита Йосифа В. Рутського; Анастасія Широка, доцент кафедри психології та психотерапії УКУ; Олена Купріян, психотерапевт та фахівець Центру психічного здоров’я та травматерапії «Простір Надії», УКУ.
Проте організатори не обмежились лише теоретично-практичними заняттями, а подбали також і про оздоровчо-лікувальну та духовну складову учасників програми.
Як поділився враженнями від навчання о. Степан Кузишин: «Обрана тематика потрібна і актуальна, а такого роду програма необхідна і корисна для сучасного духовенства». Оскільки священники своєю діяльністю охоплюють дуже різні середовища і спільноти осіб, то окремі наголоси у часі занять набували ґрунтовних дискусій та фахового розгляду. Так, о. Тарас Жолдак звернув увагу на особливість праці із особами, які перебувають у в’язниці, о. Тарас Сидор – на специфіку психології та допомогу дітям зі «складних» родин, узалежнених осіб, а о. Ігор Головчак зосередив увагу на якостях душпастиря, який воднораз є і управлінцем і «хелпером» (помічником), і порадником та провідником окремих спільнот, на важливості правильних і конструктивних стосунків з іншими людьми. На складні і важливі питання знаходили практичні відповіді та рішення. Програма відбувалась у дружній атмосфері та великим ентузіазмом з боку учасників модуля.
Даний навчальний модуль завершився зі спільними сподіваннями у майбутньому продовжити такі заняття, які сприяють всебічному розвитку духовенства УГКЦ.
Повідомив о. Олег Лука