Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Священники деканату м. Стрий подякували Богові за прожитий рік

25 грудня 2019 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию, за щорічною традицією відбулася подячна Божественна Літургія Стрийського деканату, в часі якої священнослужителі та їх родини молитовно дякували Господу Богу за Його милосердя та дари, отримані в році, що минає. Подячну Літургію очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас.

У своїй проповіді, розважаючи над духовним змістом Євангелія дня – уривку, в якому Ісуса у Єрусалимському храмі запитали “якою владою це чиниш?”, владика Тарас зазначив: «Відповідаючи на це запитання, Ісус невипадково дуже чітко вказує на Івана Предтечу як на свідка. Тому, що в момент, коли Ісус був хрещений в Йордані від Івана, пролунав голос Отця, Дух Святий зійшов у вигляді голуба і таким чином, усі присутні бачили і чули, що Христос отримав підтвердження влади від Бога, влада якого не може порівнятися з нічим іншим».

«Сьогодні, дякуючи Богові за цей прожитий рік, мусимо усвідомити, дорогі отці, що ми є носіями влади, котра є не від людей, а влади Христової, яка здійснюється не через панування, а через служіння – служіння правді», – наголосив єпископ.

«Дякуємо Богові і ця  сьогоднішня вдячність, передусім, має бути для нас іспитом сумління: чи ту владу, яку ми отримали від Бога, ми здійснили як служіння правді, чи може щось пропустили? …Дякуймо також за рік, який приходить і просімо, щоб в його кінці, ми змогли знову подякувати Богу, за те, що цю владу яку маємо від Христа, ми здійснили через своє служіння правді, всупереч всім обставинам, які можуть виникнути. Бо служити правді – це свідчити цілим своїм єством про Христа – Бога, який прийшов спасти людей. Свідчити про Христа, який не має сьогодні іншого голосу, крім тихого голосу своєї Церкви, яким старається проникнути в глибини людського серця, щоб там витворити резонанс і співзвучність в людському житті, повному відносностей, але прагне стабільності і правди, яка є єдиним джерелом радості життя».

«Бути голосом влади Христової, який служить для спасіння людей, через утвердження їх у правді – це наше послання і покликання. І тільки за це сьогодні Богові наша вдячність» – наголосив владика Тарас завершуючи проповідь.

Варто зазначити, що звичай подячних Божественних Літургій у деканаті міста Стрия існує вже багато років. Такі богослужіння відбуваються щороку наприкінці грудня в іншому храмі міста.

Прес-служба Стрийської єпархії