Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Священники деканату м. Стрий подякували Богові за прожитий рік

25 грудня 2021 року, за щорічною традицією відбулася подячна Божественна Літургія Стрийського деканату, в часі якої священнослужителі та їх родини молитовно дякували Богу за Його милосердя та дари, отримані в році, що минає. Подячну Літургію, яка цьогоріч відбулася у храмі Благовіщення Пречистої Діви Марії в м. Стрию, очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас сказав: «Сьогодні ми разом зібралися, щоб подякувати Богу за всіх і за все. Ми живемо у час очікування і, звичайно у світі ці очікування є дуже радикальні. Однак у Церкві Христос кличе нас, щоб ми історію, в якій живемо, перетворювали з людської на Божу. А тому в сьогоднішньому Євангелії кажучи “даю силу вам наступати на скорпіонів і всяку ворожу силу”, Господь хоче щоб ми усвідомили, що в українському суспільстві Церква є не просто його частиною, а серцем, яке має задавати тон цілому життю українського суспільства. Проблема полягає в тому, що ми не є до кінця навчені жити по-іншому, ще не до кінця усвідомлюємо тієї гідності, котру Бог дав людині. А з гідністю є безпосередньо пов’язана і відповідальність кожного за всіх і всіх за кожного. І нам ще дуже багато треба прожити, щоб ми народилися не просто релігійна нація, але як свідома християнська нація – та, яка усвідомлює свою відповідальність перед Богом і котра є здатна подякувати не тільки за те, що Бог дає в історії, але і за те, що наші імена є записані в небесних книгах».

«Тому, сьогодні наша вдячність Богові за те, що Він нам поволі відкриває шлях, яким ми маємо йти у майбутнє, відкриває нам розуміння шляху, який полягає не лише у економічній успішності, політичному житті, але відкриває нам передусім майбутнє як життя здорової християнської нації. Щоб наші вчинки були зроблені відповідально, щоб ми ніколи не нарікали на те, що зробили, бо те, що ми зробили відповідає тому, якими ми є. І нарікати на історію – це насамперед нарікати на свою безвідповідальність або нерозумність. Просімо для себе у Бога правдивої християнської мудрості, щоб владу, яку Бог дає Церкві – владу уздоровляти людські душі, просвічувати уми і відкривати перед людьми майбутнє, котре не закінчується історичними моментами, але є відкрите на вічність, ми могли б втілити своє життя в цю мудрість, і щоб мудрість дала нам можливість з Божою поміччю наше життя і нашу історію, яку Бог нам приготував, ми могли перемінити», – наголосив єпископ.

На завершення Літургії, владика Тарас подякував священникам за їх служіння, а присутнім вірним за спільну молитву, побажавши усім веселих Різдвяних свят і благословенного Нового року. Також єпископ привітав пароха храму Благовіщення отця Василя Процика з днем народження та 30-літтям ієрейських свячень. А насамкінець, всі разом заспівали духовний гімн «Боже, великий, єдиний» за мир в Україні та припинення пандемії.

Слід зазначити, що звичай подячних Божественних Літургій у деканаті міста Стрия існує вже багато років. Такі богослужіння відбуваються щороку наприкінці грудня в іншому храмі міста.

Прес-служба Стрийської єпархії