Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Священники деканату м. Стрий подякували Богові за прожитий рік

25 грудня 2020 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию, за щорічною традицією відбулася подячна Божественна Літургія Стрийського деканату, в часі якої священнослужителі та їх родини молитовно дякували Богу за Його милосердя та дари, отримані в році, що минає. Подячну Літургію очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас сказав: «Сьогодні, у цій Божественній Літургії на завершення року, ми хочемо усі разом сказати Богові щире “дякую”». Роздумуючи над словами Євангельського читання дня – уривку про Юду, який домовився з первосвященниками, щоб видати їм Христа, єпископ зазначив: «Євангеліє, яке ми чули, нам пропонує поважну застанову над тим, як і за що дякувати… Найбільшим злочином Юди було те, що він впав у розпач і повісився, впав у безнадію, втратив уповання на Бога, не повірив у Боже милосердя і всемогутність. Тому, сьогодні ми хочемо передусім сказати Богові “дякуємо за те, що упродовж цього року, що минає, ми не втратили надію на Тебе, що розпач не пробив мури нашої віри, що навіть у найважчих обставинах особистого, родинного і суспільного життя, ми завжди уповали на Тебе”. Що більше, маємо дякувати Богу за те, що Він нашу віру багато в чому очистив, тому що кожне терпіння і випробування – це вогонь, котрий очищає віру і наближає нас до Бога».

«Нам є важко говорити, якою Церква вийде з пандемії коронавірусу, але зустрівшись лицем до лиця з невідомим ворогом, зі стражданнями та багатьма питаннями у всіх ділянках життя, ми нарешті відкриваємо для себе Бога як єдину дорогу і ціль свого життя, бо перед лицем смерті розуміємо, що абсурдним є терпіти тоді, коли все закінчується смертю, але кожне терпіння, кожен акт милосердя, солідарності, братерства, допомоги є повним змісту лише тоді, коли смерть не є кінцем, але початком; коли усвідомлюємо, як близько нас є вічне життя, котрим є Христос».

Продовжуючи, владика Тарас закликав усіх дякувати Богові також і за рік, що надходить. За словами єпископа, «вдячність за майбутне – це ще один вираз нашої довіри до Бога, котрий є всемогутній, і в усіх тривогах і сподіваннях, які приносить майбутнє, ми вкладаємо свою надію на Бога і віримо, що попри різні випробування, які б нам не приніс майбутній рік, ми зуміємо його прожити так, щоб він був зарахований нам до вічного життя».

Далі, цитуючи слова Папи Франциска з його Різдвяної проповіді, єпископ наголосив: «Народження Христа – це Слово Боже промовлене до кожного з нас. Особливо тоді, коли ми в безнадії, зневірені, коли вважаємо себе нічим – через народження Христа,  до кожної людини, навіть до найбільшого грішника Господь промовляє “ти є мій улюблений син і донька”. Хай ці слова Святішого Отця будуть для нас ще одним Божим запевненням того, щоб ми сміливо вступали у рік прийдешній і з вдячністю до Бога приймали все, що Він хоче нам дати, тому що всякий дар досконалий приходить від Бога».

Завершуючи проповідь, владика Тарас подякував священникам за мужність і витривалість, за те, що попри всі обставини і перешкоди, які ставив минулий рік, залишилися вірними свідками Христа, звершуючи молитву, проповідуючи Боже Слово, уділяючи Святі Таїнства, і таким чином свідчили про Боже милосердя: «Дай Боже, щоб ніхто і нічого не зуміло зупинити нас у нашій священничій дорозі і служінні в році, що надходить, щоб ми завжди і всюди сповнили Божу волю так, як Він від нас очікує».

Слід зазначити, що звичай подячних Божественних Літургій у деканаті міста Стрия існує вже багато років. Такі богослужіння відбуваються щороку наприкінці грудня в іншому храмі міста.

Прес-служба Стрийської єпархії