Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Стрийська єпархія збагатилася новими священниками

14 жовтня 2020 року, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський відвідав з пастирським візитом парафію Покрови Пресвятої Богородиці в м. Моршин, де з нагоди престольного празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію. В часі богослужіння єпископ рукоположив у священство дияконів Ігоря Попка та Романа Стойка.

Звертаючись до присутніх у храмі зі словом проповіді владика Тарас зазначив, що свято Покрови Пресвятої Богородиці є празником, у якому зустрічаються людська безпорадність і Божа сила. Його суттю є те, що Бог є близько до свого народу, а Пречиста Діва Марія є немовби знаменням Божої присутності і дороговказом того, як Божий порятунок отримати. У святі Покрови, на думку єпископа, не йдеться про те, що Пречиста Діва Марія своїм омофором захищає своїх дітей від стріл чи від хвороби, а про те, що люди стають на сторону Бога у боротьбі проти найстрашнішого ворога, яким є зло і гріх. Бог приходить рятувати людей не “на замовлення”, але тоді, коли люди починають співпрацювати з Ним.

«Ціле життя Пречистої Діви Марії – це шлях людини до Бога, але теж і шлях Бога до людини. Коли людина починає потребувати Бога – усвідомлює, що найбільшою небезпекою є не ворог, який стоїть під мурами чи вірус який атакує, а гріх – віддалення від Бога, відчуження від Нього. Тому Пресвята Богородиця з’являється, коли народ кається, коли він стає на сторону Бога. І єдиним способом, яким Бог може долати зло у людському житті – це людське каяття, навернення серця, початок співпраці з Богом у Його ділі спасіння людини. Це є знамення Покрову», – наголосив єпископ.

«Сьогодні ми, немов Константинополь, маємо ворогів на нашому кордоні, а також ворога, який атакує наше здоров’я, звертаємося до Пречистої Діви Марії благаючи ЇЇ: “Покрий нас своїм омофором”. Однак, глянувши на нашу дійсність, мусимо усвідомити, що найбільший фронт боротьби йде не на георгафічних координатах, ані навіть не в лікарні, але у просторі людського серця».

«Тому сьогодні просімо у Бога через Пречисту Діву Марію, щоб вона своїм покровом покрила наше серце від зла, у середовищі якого ми живемо, щоб ми були не лише “замовниками Божої послуги”, але почали співпрацювати з Богом у здійсненні Його плану. Щоб Божий план здійснився над нашим народом і над усіма тими, хто сьогодні святкує пам’ять про свою історію та щоб історія, яку творимо ми, була благословенна Богом і щасливою для дочасного і вічного нашого народу”, – сказав владика Тарас, завершуючи проповідь.

Після Херувимської пісні і Великого входу розпочався чин ієрейських свячень. Кандидати до священства, ставши навколішки, склали визнання віри і присягнули на вірність і послух Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на їх голови, прочитав молитву та одягнув у священичі ризи. Опісля, нововисвячені ієреї, ставши біля престолу співслужили Божественну Літургію разом з єпископом та іншими священниками. Після закінчення богослужіння, єпископ привітав нововисвячених отців Ігоря і Романа, побажавши їм вірності у служінні, до якого Господь їх покликав.

У свою чергу парох храму о. Іван Пецюх подякував владиці Тарасу за пастирський візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання.

 

Прес-служба Стрийської єпархії