Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Стрийська єпархія збагатилася двома дияконами

19 червня 2022 року, в неділю Всіх святих Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. В  часі богослужіння єпископ звернувся до присутніх у храмі вірних зі словом проповіді, а після Євхаристійного канону уділив дияконські свячення піддияконам Івану Чопаню та Ростиславу Гусаку.

Звертаючись до вірних, в контексті неділі Всіх святих, владика Богдан зазначив: “Сьогодні війна дає багатьох святих і як ніколи, на наших очах, сповнюються слова Ісуса Христа про те, що немає більшої любові як та, коли хтось життя своє дає за своїх друзів. Сьогодні те, що ми любимо стає нашим хрестом”.

Продовжуючи, єпископ звернувся до книги Об’явлення святого Івана Богослова та книги пророка Єзекиїла які говорять про знак, яким будуть назнаменовані ті, кого Господь хоче спасти, вказуючи на знак хреста: “Роблячи висновок, можемо сказати, що нашим хрестом є любов і нашою любов’ю є наш хрест. Немає такої любові, яка б не мала на собі знаку хреста. Тому, сьогодні ми відкриваємо також своє ім’я, бо на наших чолах є записане ім’я Ісуса Христа – розп’ятої Любові. Ми все це відкриваємо завдяки тим, які йшли перед нами дорогою любові, зростали в свідомості”.

В контексті святкування Дня Батька, владика Богдан вказав на небезпеку гендерної ідеології, яка поряд із війною, є великою небезпекою для нашої країни: “Коли ми говоримо сьогодні про святих, згадуємо про них, бачити Бога – це теж бачити правду християнської родини. Сьогодні всі ми маємо стати на її захист і переживши Зіслання Святого Духа, враз з нашим покровителем отцем Омеляном Ковчем, маємо шанс сказати, “тепер я бачу Бога”, бо є хтось, хто віддає своє життя за мене і я, котрий маю на собі знак любові, відкрив на собі ім’я Боже, Бог дивиться на мене і я маю дивитися на Нього і визнати це своїм життям”, – наголосив єпископ.

Пресслужба Стрийської єпархії