Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Стрийська єпархія збагатилась новими священниками

22 грудня 2020 року на свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною Преосвященний владика Тарас уділив Таїнство Священства двом дияконам Стрийської єпархії в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Під час проповіді Архиєрей розкрив перед вірними велич таїнства спасіння людства, котре відкривається у події Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

«Сьогодні над сатаною здіймається непереможна зброя, бо приходить  у цей світ життя, котре зітре голову диявола», – підкреслив єпископ, а далі продовжив, що «Господь планував цей світ у просторі своєї взаємності зі своїм створінням – людиною, котру обдарував свобідною волею, щоб вона могла відповісти Богові взаємністю на Його доброту, любов і щедрість. І Рай символізував внутрішню єдність, гармонію у взаємних стосунках. Цю гармонію мали й ангели, але частина з них впали та втратили цю гармонію, не хотіли сказати Богові «так» на Його запрошення, а захотіли бути автономними. Ця спокуса прийшла у середовище взаємності між Богом і людиною в просторі Раю і звела чоловіка та жінку, котрі відкрились на слово диявола і втратили для всього людства Господню благодать й освячуючу ласку. Цей спротив ми називаємо первородним гріхом, який опечатав весь людський рід. І визволення людського роду починається цією миттю Непорочного Зачаття Діви Марії, котра є початком нового світу, який Бог запланував відродити через жертву Христа».

Підсумовуючи все вище сказане владика Тарас наголосив, що «Пречиста Діва Марія є Божою перемогою над гріхом і над владою пекла в кожному з нас. Вона є для нас заступницею і охороною перед напастями диявола».

Наводячи приклади дії диявола зі свідчень єпархіальних екзорцистів, проповідник зазначив, що «влада злого над цим світом не полягає в тому, що він такий міцний і всюди може проникнути, але в тому, що люди дають йому право, бо віддають йому свою волю і свої душі».

«Сьогодні людство переживає важкі часи і не знає їх причини, бо не хоче визнати перед собою, що причиною всього є гріх, котрий є зброєю диявола, якою він намагається завоювати людські душі. Сьогодні над злом здіймається непереможна зброя – Пречиста Діва Марія. І тільки під Її заступництвом ми, її діти, можемо бути в безпеці і навчитися долати зло. Нехай покров Пречистої Діви Марії Її Непорочного Серця покриє всіх нас на дорогах нашого життя, щоб ми вірно зберегли гідність Божих дітей, яку отримали в часі Хрещення і через жертву відкуплення нашого Спасителя Ісуса Христа, як початок нашого вічного життя», – сказав на завершення владика Тарас.

Священичі свячення з рук Єпарха Стрийського отримали диякони Андрій Максимович і Юрій Огоновський.

 

Прес-служба Стрийської єпархії