Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Пасторально-освітній інститут ім. о. Остапа Нижанківського

       Пасторально-освітній Інститут ім. о. Остапа Нижанківського був заснований 11 лютого 2022 р. Б. декретом (вих. №34/2022) Преосвященного Владики кир Тараса Сеньківа О. М. з метою координації служіння в освітній діяльності морально-духовного виховання всіх верств населення та ефективної співпраці між Церквою та освітньо-виховними закладами різних форм власності у Стрийській Єпархії УГКЦ.

         Завдання Інституту полягає у здійсненні євангельської місії, виховання загальнолюдських та християнських цінностей, здорової громадянської та національно-патріотичної свідомості у сфері дошкільного виховання, та закладах усіх типів та форм навчання.

         До складу ректорату Інституту входить Ректор, Голова Комісії Освіти і виховання Стрийської єпархії, Голова Катехитичної комісії Стрийської єпархії, Голова Комісії Студентського душпастирства Стрийської єпархії, Голова Комісії у справах молоді Стрийської єпархії та Освітні Капелани Стрийської єпархії УГКЦ.

       Окрім завдань, які безпосередньо покладені на Комісії Стрийської єпархії, які є в складі Ректорату, сьогодні для Інституту основним завданням – є реалізація та вдосконалення освітнього капеланства у навчальних закладах Стрийської єпархії. Положення про освітнього капелана (духовного наставника) та загальний зразок можливого договору між Стрийською Єпархією із закладами освіти прописані в окремих документах Інституту:  «Положення про капелана (наставника) закладу освіти Української Греко-Католицької Церкви»  та «Договір про співпрацю між Єпархією та ОТГ чи Школою».

          Також Інститут в співпраці з Патріаршою Комісіїєю освіти і виховання та ГО «Освітній  Центр ім. о. Юліана Дзеровича» задля допомоги у формації та впровадження/відновлення християнських цінностей освітян у їх професійній діяльності регулярно проводяться 30-годинні курси підвищення кваліфікації з видачею сертифікатів державного зразка для вчителів (викладачів) закладів середньої освіти,. На сьогоднішній день Інститут має можливість проводити два універсальних (для всіх педагогів) 30-годинних курси підвищення кваліфікації з видачею сертифікату державного зразка на теми: «Покликані до любові і витривалості» та «Ціннісно-орієнтована педагогіка».

Додаткову інформацію про Інститут можна прочитати у Положенні.


Контакти інституту

Україна, Львівська обл., м. Стрий, вул. Шевченка, 80

Телефон: +380989649349

Email: osvitaivyhovannya@gmail.com

Сайт: https://nyzhankivskyi.blogspot.com/