Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Пасторально-освітній інститут ім. о. Остапа Нижанківського

Пасторально-освітній інститут ім. о. Остапа Нижанківського був заснований 11 лютого 2022 р. Б. декретом (вих. №34/2022) Преосвященного Владики кир Тараса Сеньківа О. М. з метою координації служіння в освітній діяльності морально-духовного виховання всіх верств населення та ефективної співпраці між Церквою та освітньо-виховними закладами різних форм власності у Стрийській Єпархії УГКЦ.

Управління та діяльність Організації здійснюється Радою Інституту, яка є законодавчим та наглядовим органом Інституту.

До Ради Інституту входять: Правлячий Єпарх Стрийський, Протосинкел Стрийської Єпархії, Ректорат Організації, до якого входять: голова комісії Освіти і виховання Стрийської Єпархії, голова Катехитичної комісії Стрийської Єпархії, голова комісії Студентського душпастирства Стрийської Єпархії, голова Комісії у справах молоді Стрийської Єпархії та призначені кадри попередніми особами.

Окрім діяльності згаданих комісій, які входять в склад створеної Організації, при Інституті існує Відділ постійної формації та координації освітнього капелана, який здійснює безпосереднє приготування, постійну формацію та координацію священиків Стрийської Єпархії для капеланства відділу освіти (школи, коледжу тощо). Положення про капелана прописані в окремому документі Інституту «Положення про капелана (наставника) закладу освіти Української Греко-Католицької Церкви».

Також при Інституті існує Відділ Курсів підвищення кваліфікації для вчителів (викладачів) закладів середньої освіти, який діє в співпраці з Патріаршою Комісіїєю освіти і виховання та ГО «Освітній Центр ім. о. Юліана Дзеровича» задля допомоги у формації та впровадження/відновлення християнських цінностей освітян у їх професійній діяльності. На сьогоднішній день Інститут має можливість проводити два універсальних (для всіх педагогів) 30-годинних курсів підвищення кваліфікації з видачею сертифікату державного зразка на теми: «Покликані до любові і витривалості» та «Ціннісно-орієнтована педагогіка». Додаткову інформацію про структуру чи діяльність Інституту можна прочитати у статуті Організації.


Контакти інституту

Україна, Львівська обл., м. Стрий, вул. Шевченка, 80

Телефон: +380989649349

Email: osvitaivyhovannya@gmail.com

Сайт: https://nyzhankivskyi.blogspot.com/