Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Стартував навчально-формаційний курс третього набору Школи Молодіжного Християнського Лідерства

18 лютого 2022 року, в Патріаршому Домі у Львові стартував навчально-формаційний курс третього набору Школи Молодіжного Християнського Лідерства Стрийської єпархії УГКЦ. Урочисте відкриття розпочалось із спільної молитви, яку очолив єпископ-помічник Богдан Манишин. Відтак, урочистості продовжились у форматі спільнотного спілкування.

До учасників із повчальним словом звернувся перш за все владика Богдан, який закцентував на тому, що автентичне лідерство, таке яке ми прочитуємо у християнській парадигмі – це передовсім про Любов. Воно повинно формуватись на християнських цінностях, адже коли приходить момент випробування на міцність, дуже важливо не втратити себе, підлаштовуючи свої переконання під інших. Крім того, лідерство – це не константа, тому маємо завжди вчитися і зростати, – каже владика,- «засукати рукави» і робити! Лідер має дивитися Христовими очима на інших, вміти служити та, що не менш важливо, прощати.

Також, як мотиваційна спікерка та залучена тренерка ШМХЛ, перед учасниками школи виступила п. Олена Кулигіна. Вона, у розрізі останніх досліджень щодо авторитету Церкви у суспільстві, зокрема серед молоді, та й прийняття християнських цінностей загалом, наголосила на важливості участі християнської молоді у житті держави на різних рівнях, у різних сферах. п. Олена заохотила учасників розвивати своє християнське покликання, а також здобувати компетенції, щоби бути ефективними у різних сферах та стояти в авангарді змінотворчих процесів.

Проте, чи не найбільше до активної участі у школі учасників ШМХЛ-2022 мотивували випускники попередніх наборів, які долучились до події як в офлайн, так і в онлайн форматі із різних куточків України та світу. Кожен з них поділився своїми інсайтами та досвідом, який винесли із навчання та формації у ШМХЛ, а також на конкретних прикладах продемонстрували, як отримані знання та навички допомогли їм віднайти себе, дійти до тих цілей та результатів, місійного служіння, громадських проектів та бізнес проектів, різноманітних програм, якими можуть пишатися сьогодні і які є, перш за все, сфокусовані на служінні задля зміни і зростання у Церкві та суспільстві.

Та чи не вагоміше до організації та проведення заходу та й цілого курсу загалом заангажувався о. Петро Верхоляк, який, власне, є ідейним натхненником та керівником Школи Молодіжного Християнського Лідерства Стрийської єпархії. До речі, на сьогодні, чи не єдиним молодіжно-орієнтованим проектом такого формату в УГКЦ. о. Петро розповів як виникла сама ідея її створення, а також представив учасникам концепцію та програму школи, яка інтегрально поєднує сфери особистої формації, взаємодії з іншими та активної, а головне ефективно-результативної присутності у світі. А головне, о. Верхоляк, розкрив тему лідерства та мотивував кожного з учасників зростати у ньому, сповнюючи своє покликання.

Нагадаємо, що Школа Молодіжного Християнського Лідерства – це навчально-формаційна програма Стрийської єпархії УГКЦ, яка, з благословення та за сприянням Преосвященного владики Тараса Сеньківа, діє з 2018 року. Головною метою школи є виховувати молодих активних осіб, даючи їм найкращу всебічну підготовку та інструменти для особистісного розвитку, які дозволять їм розкрити себе, обрати свій шлях і в майбутньому практикувати відповідальне лідерство на благо Церкви та України. Програма працює завдяки підтримці United States Conference of Catholic Bishops та L`Oeuvre d`Orient.

 

Повідомив о. Петро Верхоляк