Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Спільнота “Адонай” відсвяткувала своє 10-річчя

У січні цього року дитячо-молодіжна спільнота “Адонай” парафії святого Миколая в Перемишлянах відсвяткувала своє 10-річчя від дня створення. У 2009 році, адміністратор храму о. Богдан Манишин (тепер єпископ-помічник Стрийської єпархії), запропонував створити спільноту, у якій діти зможуть частіше зустрічатися для спільної молитви, читання Святого Письма, поїздок до Чудотворних ікон та проведення свого дозвілля при церкві. Незмінним провідником спільноти протягом усього часу її існування є п. Роксолана Гуніник.

Велике святкування «АДОНАЙ – 10» відбулося 2 лютого. У цей день були запрошені всі, хто приходив на зустрічі спільноти впродовж 10-ти років, а також гості.
Розпочалося святкування зі Святої Літургії, яку очолив парох о. Віктор, у співслужінні о. Петра та о. Віталія. Також молилися Молебень до о. Омеляна Ковча. Співали Літургію та Молебень також адонайці, які вчаться хоровому співу при нашій церкві.

Продовження святкування відбулося за Родинним святковим столом і переглядом концертних номерів, які готували учасники спільноти. Дуже цікаво для присутніх було переглядати старі фотографії та відео з попередніх років. Концертна програма була доволі різноманітна: у ній перепліталися пісні, танці, гра на музичних інструментах, банси, декламування віршів та постановка смішних сценок. Окремо підготували гарний пісенний номер найстарші адонайці, які були першими учасниками спільноти, а сьогодні вже поважні студенти, а декотрі вже мають свої сім’ї. Завершилося святкування, як і годиться на дні народженні, розрізанням та смакуванням торта. Також кожен із присутніх отримав пам’ятний сувенір, який зробили разом з іншими предметами декорації свята, учасники робочої групи, котра займалася організацією та проведенням цього святкування.

Впродовж 10 років у спільноті змінилося кілька поколінь, які становлять близько 200 осіб. Життя спільноти було насичене різними подіями, які згуртували дітей та молодь. Традиційними стали постановки Вертепів, фестиваль гаївок. Кілька років поспіль діти спільноти своїми руками роблять сувеніри для гостей Фестивалю, а також самі демонструють свій окремий номер з гаївками та бансами. Кожного літа на свято Преображення Господнього, адонайці влаштовують на парафії Солодкий ярмарок . Напередодні храмового празника від початку адонайці ставлять театралізовану сценку про Святого Миколая, а в святковий день дарують парафіянам та гостям маленькі пам’ятні подарунки, зроблені своїми руками.

Окрім цього, діти та молодь організовують для себе поїздки до паломницьких та туристичних місць, а також відвідують театри та різні Фестивалі. Це спільнота, де діти розвиваються всесторонньо, можуть реалізувати свої таланти та вчитися новому. Слід згадати про духовних провідників спільноти, котрі всі ці роки віддавали свій час і увагу спільноті. Від початку Владика Богдан, о.Віктор Мельник, о.Петро Закаляк, о.Дмитро Тхір, о.Анатолій Камад, тепер о.Віталій Гулич. Спільнота Адонай має теж небесного покровителя – блаженного священномученика о.Омеляна Ковча, до якого возносить свої молитви. 

Повідомила п.Роксолана,
провідник спільноти