Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Сьогодні ця каплиця стає знаменням Божої присутності, знаменням віри – найсильнішої зброї, яку Бог дав людині», – владика Тарас

6 квітня 2023 року, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський звершив Чин освячення каплиці святих верховних апостолів Петра і Павла, яка буде місцем для молитви та богослужінь військової частини ТрО. Слід зазначити, що це перша каплиця для військовослужбовців у Стрийській єпархії і збудували її з ініціативи самих військових. Участь у освяченні взяли військові, представники влади та священники-капелани. Серед присутніх були і рідні загиблих воїнів.

Звертаючись до присутніх, владика Тарас сказав: «Цієї неділі ми мали Хресну Дорогу вулицями міста і я зауважив одну цікаву річ. В попередні роки, коли йшла Хресна Дорога, навколо було багато байдужих людей, котрих це не цікавило або навіть перешкоджало робити те, що вони хочуть. Цього року таких я не бачив, цього року кожен зупинявся, дехто клякав на коліна. Війна розбудила в свідомості, а можливо і на рівні підсвідомості людей, приспану, але завжди присутню потребу Бога. І кожен, хто йшов по тротуарі довкола Хресної Дороги, теж ніс свій хрест. А посередині дороги несли Хрест Господній. І кожен старався долучити свій хрест, до Христового Хреста, тому що Хрест Христовий є знаменням Воскресіння і перемоги добра над злом, життя над смертю, справедливості над беззаконням. Це те, чого ми сьогодні так всі очікуємо і ради чого живемо. Долучити свої хрести до Господнього Христа, тому, що в Хресті Господньому є зібрані всі терпіння, сльози, плач і болі цілого людства».

«Сьогодні ця каплиця стає знаменням Божої присутності, знаменням найсильнішої зброї, яку Бог дав людині. Тому що віра є зброєю. Віра це не просто визнання існування Бога і виконання якихось культових обрядів. Віра – це стосунок, це глибоке переконання в тому, що є хтось, хто з відкритими обіймами чекає мене, котрий іде зі мною дорогою моїх страждань і радості, котрий є зі мною тоді, коли залишають мене всі, але передусім той хто приготував мені вічність повну радості і життя. Все в людини може, але не мусить бути в житті, але відійти до Бога мусить кожен. І це глибоке усвідомлення існування Бога, котрий ніколи нас не залишить, дає нам відвагу боротися з будь-якими супротивниками, бо у Христовій перемозі, в Христовому Воскресінні є закладена кожна з наших перемог», – наголосив єпископ.

«На Хресній Дорозі я подумав, що те що я не побачив буйдужих, вже є знаком перемоги нашого народу і нашої держави над усіма ворогами, а передусім над московськими. Бажаю вам, щоб вашою зброєю була також і ваша віра і щоб Господь, за молитвами Пречистої Діви Марії і верховних апостолів Петра і Павла, кріпив у вас силу духа, беріг і провадив, щоб кожен з нас сповнив Господню волю так, як Він від нас очікує. Але Його воля є, щоб у цій жорстокій боротьбі перед котрою сьогодні стоїть наш народ, ми перемогли. І це теж однією з невід’ємних складових нашої віри в Бога і в Його любов».

Після освячення помолилися Молебень та панахиду за загиблими.  Також командувач відзначив найактивніших учасників встановлення каплички.

Пресслужба Стрийської єпархії