Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Семінар «Містагогія Святих Таїнств» для священнослужителів Стрийської єпархії

6 жовтня 2021 року, в рамках програми Інституту постійної формації, для священнослужителів Стрийської єпархії відбувся семінар на тему: «Містагогія Святих Таїнств», який провели викладачі кафедри літургійних наук Українського Католицького Університету. Мета зустрічі – вказати священнослужителям на літургійно-богословські аспекти Святих Таїнств, які становлять не тільки моменти зустрічі Бога й людини, але й найглибшого їхнього взаємного проникнення, адже через Святі Таїнства Бог дарує людині благодать.

В рамках семінару, з доповідями виступили ліц. Максим Тимо, (тема доповіді: «Таїнства християнського втаємничення: Хрещення та Миропомазання»), д-р Тарас Шманько (тема доповіді: «Таїнства оздоровлення: Покаяння та Єлеопомазання недужих»), та о. д-р Василь Рудейко (Тема доповіді «Таїнства служіння: Священство та подружжя»), які вказали на основні аспекти та пасторальні проблеми сфері богослужбово-таїнственного життя Церкви стосовно Святих Таїнств.

На завершення семінару до присутніх звернувся Преосвященний владика Тарас, який подякував доповідачам, а також закликав священників плекати глибоку  побожність до блаженного священномученика Омеляна Ковча, покровителя душпастирів УГКЦ, вбачаючи в ньому насамперед священника та душпастиря: «Коли охарактеризуємо отця Омеляна Ковча як священника лише в рамках людського життя і соціального служіння, то опустимо дуже багато з його величі та святості. Отець Омелян Ковч в концтаборі Майданек не міг рятувати людей фізично, але він зробив набагато більше – допомагав перейти їм через місток у вічність, без страху перейти двері смерті».

Про смерть, вічність та воскресіння, за словами єпископа, зараз говориться дуже мало: «Воскресіння існує як правда віри, термінологія, але дуже мало говоримо, що до цього є покликані ми, і що воскресіння торкається усіх. Тому, нашим завданням є відкрити людям те, яким є Бог. Але коли не будемо бачити Його в усіх обставинах нашого життя, навіть у Майданеку, який Бог може нам приготував теж, то не зможемо провести інших через двері вічності без страху. До тих пір, поки отець Омелян своїм прикладом не достукається до нашої свідомості, щоб ми зрозуміли, що найважливіше, що маємо сьогодні проповідувати – це правда про нашу смерть і воскресіння. А тому, отець Омелян Ковч хоче нам сказати сьогодні, що священиче покликання – це покликання свідчити про правду, відкрити людям правду про Бога, яким Він є», – наголосив єпископ.

Слід зазначити, що подібні зустрічі зі священнослужителями було проведено у п’яти містах, які входять до складу Стрийської єпархії.

Пресслужба Стрийської єпархії