Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Семінар «Містагогія Божественної Літургії» для священнослужителів Стрийської єпархії

10 березня 2020 року, в рамках програми Інституту постійної формації, для священнослужителів Стрийської єпархії відбувся семінар на тему: «Містагогія Божественної Літургії», який провели викладачі кафедри літургійних наук Українського Католицького Університету. Подібні зутрічі відбуваються з ініціативи Преосвященного владики Тараса, Єпарха Стрийського, за словами якого містагогічна катехиза, разом з біблійною є одним із найважливіших аспектів проповідування віри та витворення умов для подальшої катехитичної праці.

На початку семінару до присутніх звернувся владика Тарас, який зазначив, що такий “літургійний курс є надзвичайно важливим, для того, щоб відновити у собі та передавати вірним свідомість того, що беручи участь у Божественній Літургії, ми є учасниками величного Таїнства, а тому завданням усіх нас є зробити Літургію живою”.

Після цього, з доповідями виступили д-р Тарас Шманько, (тема доповіді:  «Увійду в дім твій…») та о. д-р Василь Рудейко  (тема доповіді: «Євхаристія у словах її молитов»),  які представили особливості літургійного життя Церкви.

Після обідньої перерви, п. Максим Тимо у доповіді на тему «Тебе оспівуємо, Тебе благословимо» проаналізував коментарі до піснеспівів Божественної Літургії. А відтак, відбулося спільне обговорення, під час якого присутні мали нагоду поспілкуватися з доповідачами, поставивши свої запитання.

Слід зазначити, що подібні зустрічі зі священнослужителями заплановано провести у п’яти містах, які входять до складу Стрийської єпархії.

Прес-служба Стрийської єпархії