Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Любов’ю служити один одному. Карітас Стрийської єпархії продожує реалізацію програми «Розвиток парафіяльного соціального служіння»

У рамках проєкту “Розвиток парафіяльного соціального служіння” єпархіальна команда Карітасу Стрийської єпархії під проводом директора отця Володимира Мамчина, продовжує проводити зустрічі в парафіях, які цього року беруть участь у проєкті, а це парафії святого Юрія с. Дуліби поблизу Стрия, парафія с. Шпильчина біля Бібрки, парафія святого архистратига Михаїла с. Верин на Миколаївщині, парафія святих Йоакима і Анни с. Малі Дідушичі, парафія Покрови Пресвятої Богородиці в с. Повітно на Городоччині та парафія св. свщмч. Йосафата в м. Стрию. В часі кожної з зустрічей, учасники слухали доповіді про важливість реалізації соціального служіння, працювали в групах, аналізуючи соціальні потреби їхніх спільнот, та ознайомилися з перспективою заснування груп соціального служіння в їхніх парафіях.

Слід зазначити, що служіння ближньому в потребі є дуже важливою складовою життя в даних парафіях, а особливо в нелегкі часи війни і спільно зі священниками, вірні стараються активно долучатися до багатьох добрих ініціатив, прагнучи і надалі розвивати соціальне служіння у своїх спільнотах. Насамперед це на даний час турбота та допомога внутрішньо переміщеним особаи, які проживають в парафіях.

Так, парафіяни з с. Дуліби, під проводом О. Олег Кобель спільно з представниками місцево Отг організували гуманітарний штаб, де активно надається різного типу допомога впо, які проживають в селі. А парафія села Шпильчина від початку війни прихистила у своїх багатьох впо, обладнавши міні-хостел – до сьогодні там проживають дві багатодітні з Краматорська. Інші парафії також активно долучаються в спільну справу служіння потребуючим та працюють над визначенням реалізації нових напрямків соціального служіння.

Основною метою програми «Підвищення рівня соціальної відповідальності та участі громади на місцевому рівні», яку реалізовує Caritas Ukraine за підтримки Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ через єпархіальні Карітаси, є посилення активності парафій УГКЦ у сфері соціального служіння. Метою даного проекту є заохочення вірних брати активну участь у різних доброчинних і волонтерських заходах, щоб будь-яка добра ініціатива ставала конкретною відповіддю на потреби ближніх.