Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Реколекції для спільнот «Матері в молитві»

16-17 листопада 2019 року у Василіянський монастир на Ясній Горі у Гошеві відбулися реколекції для спільнот «Матері в молитві» Стрийської єпархії УГКЦ. На духовну віднову прибули 40 осіб,  делегованих з Жидачівського, Миколаївського та Стрийського районів. Реколектант  о. Дам’ян Кастран на початку своєї духовної науки молитовно запросив Святого Духа, щоб надихав і провадив членів спільноти Божими дорогами.

Проповідник закликав присутніх пізнати і визнати свою історію і прийняти її. На прикладах зі Святого Письма показав, як Бог втручається в історію ізраїльського народу, провадить його через пророків, як Ісус не соромиться своєї історії, – що Він з Давидового роду. Це потрібно для того, щоб побачити правду про себе і покращити своє життя. «Якщо я її  (свою історію) приймаю, то відкриваю себе на Бога», – сказав реколектант.

Також о. Дам’ян навчав що то є християнська молитва. Це наше життя, бо це спілкування з Богом. Християни поклоняються Богу «в дусі правди». Поганська молитва – використати Бога в своїх планах. Християнська молитва має пасхальний вимір – помер і воскрес.

«Для християнської молитви характерною є втрата часу для Бога. Час – це моє життя, мої гроші. Молитва – втрата нашого життя, – тому важко молитися, приходять різні думки», – підкреслив проповідник.