Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Престольний празник у Катедральному храмі

28 серпня 2019 року, Преосвященний владика Тарас очолив Архиєрейську літургію у Катедральному храмі Стрийської єпархії з нагоди престольного празника Успіння Пресвятої Богородиці. У своїй проповіді єпископ рефлексував над роллю Марії в історії спасіння людства та важливістю сьогоднішнього свята для усвідомлення та прийняття людиною віри у вічне життя. «Пречиста Діва в собі поєднала небо і землю, бо в імені всього людства відповіла Богу послухом і вірою, ставши «Матір’ю Ісуса», втіленої і спасительної для нас Божої Любові», – сказав проповідник.

«Християнська віра, яка ґрунтується на фундаментальній істині, що Христос воскрес із мертвих, відкидає філософію людської обмеженості, а вчить про наше покликання до безсмертя, що тілесна смерть є лише переходом, дверима до воскресіння і життя вічного. Успіння Божої Матері – це свято Марійської Пасхи: день тріумфу і прослави Пречистої за Царицю Неба і Землі, торжество переходу Діви Марії з душею і непорочним тілом до вічної слави, приготованої їй Воскреслим Сином» , – підсумував владика Тарас.

Далі Архиєрей підкреслив особливість Богоматеринства Діви Марії, котра своїм життям стає життєвим дороговказом до святості, як знамення боротьби, воскресіння і надії.

«В Успінні Богородиці засяяв дар її святого життя, сповненого Божої благодаті. Вона жива, вона направду – матір життя та матір живих, бо є Матір’ю живого Бога, в якому ми живемо. Пречиста Діва Марія чекає нас у небі. Коли перейдемо через міст смерьі, зустрінемося зі своєю Небесною Матір’ю, яка приведе нас до свого Сина Ісуса Христа, якщо тут, на землі, будемо витривало і безкомпромісно жити згідно правдивої віри, яка з’єднує нас з Ісусом», – завершив Єпарх Стрийський.

 

Прес-служба Стрийської єпархії