Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Покликанням християнина є нести в собі світло Христове, котре осяює життєві дороги променями віри та правди», – владика Тарас

15 лютого 2019 року, Преосвященний владика Тарас очолив Архиєрейську Літургію у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия. У своїй проповіді єпископ, представивши старозавітні корені становлення посвячення первенців Господеві у Єрусалимському храмі, а також, беручи до уваги момент зустрічі праведних Симеона і Анни з Спасителем, називає цей день миттю радості та миру. «Боговидці Симеон і Анна знаходять у цій зустрічі потіху, відкривають для себе радість нового життя, котре починається з приходом Бога у світ. Тому центральним посланням Стрітення є радість і мир. Ісус є обіцяною дитиною, котра дарує очікуване божественне спасіння для Ізраїля і всіх народів; Божі обітниці, які сповіщали пророки, стали дійсністю, і тепер люди можуть спочити у присутності суверенного Владики, пана неба і землі, Котрий сповнив своє слово та започатковує своє Царство», – сказав владика Тарас.

Говорячи про освячення свічок у цей день, проповідник наголосив, що «покликанням християнина є нести в собі світло Христове, котре осяює життєві дороги променями віри та правди, вказує на єдину ціль життя – зустріч зі своїм Спасителем у вічності».

Також Архиєрей зазначив, що людина, «просвічена у таїнственній присутності живого Бога, стає храмом, і Господь входить в серце особи, щоб в її житті втілювати спасительні задуми Божого провидіння. Оскільки кожна людина має свою роль у цих Божих задумах і планах: одні будуть активними і публічними проповідниками Євангелія, щоб заповнити цей світ Божою любов’ю; інші виконуватимуть непомітну роль в тиші монастирської келії, приносячи гарячі молитви і жертви Богові за те, щоб Він сповнив свої обітниці; а хтось чинитиме і одне, і друге».

Звертаючи увагу присутніх на те, що сьогодні відзначається День богопосвячених осіб, Архиєрей висловив слова вдячності кожному монаху та монахині, «котрі у своїй праці чи в тиші своєї келії продовжують знамениту місію молільників, яку сповняли Симеон і Анна, котрі своїми вустами від цілого людського роду висловлюють у своїй молитві благання та подяку за всіх нас. Тому у Євангелії сьогоднішнього свята відкривається запрошення кожного з нас до особливої зустрічі з Христом, після якої життя наповнюється новим змістом. А свідомість Божої присутності в нашому житті, в результаті цієї зустрічі, постане як радісна тайна, котру Господь започаткував для кожного з нас в тиші нинішнього свята Стрітення Господнього», – сказав владика Тарас.

На завершення своєї проповіді Архиєрей закликав застановитися над тим, що життя кожного з нас є дорогою до зустрічі з Богом у вічності. І від того наскільки часто ми відкриватимемо Бога для себе, наскільки часто Бог буде для нас нашим ближнім, а ми – для Бога, залежить те якою буде ця остання, але найважливіша наша зустріч з Богом, коли Він покличе нас до вічності. А, щоб вона стала миттю радості, як у випадку з праведним Симеоном, потрібно так жити.

Також цього дня було рукоположено у диякони Андрія Підлубного.

 

Прес-служба Стрийської єпархії