Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Подячна Літургія спільноти «Матері в молитві»

28 грудня, спільноти «Матері в молитві» Стрийської єпархії збиралися  у своїх районах на подячні Святі Літургії, щоб скласти подяку Господу Богу за всі отримані цього року дари. У  Катедральному храмі  Успіння Пресвятої Богородиці м.Стрия зібралися матері зі спільнот Стрийського району. За традицією, спочатку була проведена материнська молитва, яку розпочала координатор руху пані Анна Форостина зі вступного слова. Після цього матері вітали преосвященного владику  Тараса Сеньківа – єпарха Стрийського, який у співслужінні духівника руху о. Мирона Гринишина очолив подячну Божественну Літургію.

«Закінчення – це початок нового і ми всі зібралися тут, щоб сказати Богові «дякуємо». Сьогодні Апостол говорить про спасіння, а Євангеліє про пильність та стабільність. Стабільність – це Христос. У світі все мінливе, все проминає. Тому важливо бути уважними і чуйними до оточуючих. На Літургії присвятити весь час і себе Богові, – тоді Бог наповнить нас своєю добротою, подарує сердечний, глибокий спокій.  Не бути тільки присутніми, але брати участь, осягнути мистецтво молитви. Все це – маленька  конституція для матерів, як маємо чинити», –  такими були настанови преосвященного владики Тараса для матерів у часі проповіді.  Єпископ також заохочував просити на наступний рік у Бога: сили, мудрості, Святого Духа, щоб величний Бог провадив до стабільності, якою є Христос.

По завершенні богослужіння  п. Анна Форостина від усіх матерів склала щиру подяку і поклін владиці Тарасу і духівнику о. Мирону і запевнила, що матері і надалі будуть заносити за них щирі молитви. У свою чергу владика Тарас  поблагословив матерів на наступний рік і висловив побажання, – щоб Господь прийняв нашу скромну подяку. Завершили піснею «За все Тобі я дякую…».

Після Літургії, матері мали коротку перекуску, а відтак, повернулися до храму, де молилися подячний молебень до Богородиці, прославленій у Ліській чудотворній іконі. Його очолив о. Мирон. Він виголосив цікаву науку про зміст приходу Спасителя. На завершення, отець окропив усіх свяченою водою, привітав з Різдвом Христовим і всі дружно заспівали коляду.

Повідомила Анна Курилишин